Mërgimtari rrah gruan me të hyrë në Kosovë dhe ia merr dokumentet

Një grua ka njoftuar policinë se është rrahur nga bashkëshorti i saj pasi kanë hyrë në Kosovë.

Sipas raportit të policisë, gjithçka nisi pas një mosmarrëveshje që ka pasur çifti mes vete.

“Me datë 24.08.2022 viktima femër  kosovar ka raportuar se pas disa mosmarrëveshjeve që kishte pasur me bashkëshortin e saj të dyshuarin mashkull kosovar, derisa ishin në Gjermani, pasi kanë hyrë në Kosovë, i njëjti duke ushtruar dhunë fizike i ka marr dokumentet personale të viktimës.  Nuk raportohet për të arrestuar, rasti në procedurë hetimore”, thuhet në raport.