Sunny Hill Festival

Horoskopi 25 gusht 2022

Dashi

Sot miku Dashi, dita do jetë patjetër pozitive dhe shumë gazmore. Ju vendosni t’i jepni përparësi jetës tuaj shoqërore dhe argëtimit tuaj, ju projektoni veten tuaj më të mirë dhe u ofroni emocionet tuaja me bujari atyre që ju rrethojnë dhe të tjerët e duan personalitetin tuaj të zjarrtë dhe kërkojnë t’ju kenë në mjedisin e tyre.

Nëse jeni të fejuar, mos bëni premtime të mëdha vetëm për t’i bërë përshtypje partnerit, sepse nuk do të arrini t’i mbani mjaftueshëm dhe ai do të zhgënjehet. Nëse jeni beqarë mund të ngopeni me flirte, njohje të reja, fansa dhe pushtime.

Në vendin e punës, vazhdoni të ndihmoni kolegët, por mos u bëni objekt shfrytëzimi. Në planin financiar, fati është në anën tuaj, pavarësisht se çfarë bëni.

Demi

Sot mik Demi, je veçanërisht i ëmbël, i ngrohtë, emocional dhe i butë me të tjerët.  Nëse jeni të fejuar ndonjëherë mund të shtypni gjysmën tuaj tjetër, për shkak të mbrojtjes së tepërt. Nëse jeni beqarë, ju mungon shumë një person nga e kaluara juaj romantike.

Në planin financiar do ketë shpenzime të papritura në lidhje me shtëpinë.  Profesionalisht, sigurohuni që të jeni të kujdesshëm, pasi tendenca juaj për t’u ankuar dhe ankuar mund të shkaktojë keqkuptime.

Binjakët

Sot, miku im Didyme, je veçanërisht i njohur dhe i dashur në rrethet e tua shoqërore, gjë që të bën shumë të lumtur. Dita do ju ndihmojë në mënyra të ndryshme për të promovuar planet tuaja dhe për të arritur qëllimet tuaja.

Nëse jeni beqarë, ju pëlqen flirtimi, kryesisht online dhe do të krijoni edhe njohje të reja që do t’ju emocionojnë. Nëse jeni të  fejuar ndoshta sjellja juaj është paksa e ftohtë ndaj partnerit dhe kjo do ta zhgënjejë.

Në karrierën tuaj keni ide efektive dhe të zgjuara që do t’ju sjellin sukses. Në planin financiar mund të ketë disa humbje të vogla.

Gaforrja

Shoku Gaforre, sot më në fund do të arrini të ndiheni sërish të qetë. Do të ndiheni sërish të sigurt dhe të sigurt me arritjet tuaja dhe me jetën tuaj të përditshme. Megjithatë, ndonjëherë mund të bëheni disi kokëfortë, me opinion dhe dominues me ata që ju rrethojnë për të fituar kontrollin total, gjë që do t’i pëlqejë të tjerët.

Nëse jeni të fejuar, po shijoni një ditë krejtësisht sensuale, dashurore dhe romantike. Kufizoni vetëm posesivitetin tuaj ndaj partnerit tuaj. Nëse jeni beqarë do keni mundësi për një lidhje të re, e cila do ju bëjë të ndiheni të sigurt dhe të sigurt.

Në karrierë mund të ketë stres dhe vonesa, por jo me pasoja të rëndësishme. Në planin financiar prisni të ardhura të papritura.

Luani

Thjesht kufizoni prirjen tuaj për egocentrizëm, shpërthime dhe kërkesa të tepruara.  Nëse e frenoni këtë sjellje, padyshim që do të kaloni shumë mirë.

Nëse jeni të fejuar, përpiquni të mos jeni shumë impulsiv dhe spontan, në mënyrë që të shmangni tensionet. Nëse jeni beqar, mos u emociononi shumë për një flirtim apo një njohje të re, sepse në fund do ta kuptoni se nuk është më e mira.

Në karrierën tuaj, për shkak të konkurrencës dhe vetëbesimit, do të keni vetëm zhvillime pozitive. Në planin financiar shpenzoni në mënyrë të pamatur dhe do pendoheni.

Virgjëresha

Sot miku im Virgjëreshë, psikologjikisht, do të jesh disi i pambrojtur dhe i paqëndrueshëm.  Ndonjëherë, në fakt, do të preferoni vetminë tuaj, në mënyrë që t’i kushtoni kohë introspeksionit personal, përpara se të vazhdoni me veprimin dhe zbatimin e planeve. Ju shmangni kontaktet dhe bisedat sociale, por një komunikim në prapaskenë nuk do t’ju lërë indiferentë!

Nëse jeni të fejuar është koha të shikoni nevojat tuaja.  Mos u tërhiqni gjithmonë, sepse do ta bëjë partneri juaj, ai do ta marrë përsipër. Nëse jeni beqarë, mos investoni për një njohje të re sot, sepse do të bini papritur nga retë.

Në fushën e punës bëni gabime nga mungesa e përqendrimit. Në planin financiar, fati është në anën tuaj.

Peshorja

I dashur Zyge, ngjarjet e sotme do t’ju detyrojnë të ktheni vëmendjen tek miqësitë tuaja, si dhe tek grupet shoqërore ku bëni pjesë.  Sot arrini dhe normalizoni marrëdhëniet dhe kontaktet miqësore dhe ndiheni sërish të qetë. Gjithashtu, tani është koha ideale, për të guxuar ndryshime të çdo lloji.

Nëse jeni të fejuar gjysma juaj tjetër ankohet për sjelljen tuaj të ftohtë ndaj tyre. Nëse jeni beqarë do keni flirte, pushtime dhe fansa. Një njohje e re po vjen, përmes rrethit tuaj të miqve.

Në punë, ju impresiononi kolegët me idetë tuaja unike. Në planin financiar mos shpenzoni para për të kënaqur të tjerët, sepse nuk do ketë kthim.

Akrepi

Sot, mik Akrep, ju vendosni të bëheni më të largët dhe të ashpër në ndërveprimet tuaja sociale. Megjithatë, ky qëndrim yt nuk do të prishë imazhin dhe statusin tuaj të mirë shoqëror. Përkundrazi, do të mund të fitoni respektin dhe admirimin e vërtetë të të tjerëve.

Nëse jeni të fejuar, sot është dita ideale për stabilizim dhe themele të forta në marrëdhënien tuaj të dashurisë. Nëse jeni beqarë, do të keni pushtime të jashtëzakonshme dhe të konsiderueshme.  Në fushën e punës përmbushni ambiciet dhe arrini stabilitet. Në planin financiar veprimet dhe lëvizjet tuaja do të jenë të suksesshme.

Shigjetari

Miku Shigjetar, sot duhet të argëtoheni sa më shumë dhe të shfrytëzoni sa më shumë fatin tuaj. Bëhuni gati për aventura, optimizëm, përvoja emocionuese, shoqërueshmëri, argëtim dhe shumë kontakte dhe biseda të dobishme. Do të keni shumë mundësi për të zgjeruar rrethet tuaja shoqërore, por edhe për të planifikuar një ekskursion apo një udhëtim.

Nëse jeni të fejuar, duhet të shmangni nervat, shpërthimet dhe zënkat.  Nëse jeni beqarë, sot po merreni kryesisht me komunikime dhe kontakte dashurie. Mund të prisni mesazhe dhe telefonata që do t’ju bëjnë shumë të lumtur.

Sjellja e nxituar dhe joserioze në karrierë dhe para do t’ju sjellë humbje.

Bricjapi

Miku Bricjap, rrethanat e sotme, njerëzit me të cilët shoqëroheni dhe disa ngjarje sot, do t’ju zgjojnë dyshimin dhe kujdesin tuaj! Ju patjetër dëshironi të keni dorën e sipërme në çdo marrëdhënie ndërpersonale, të merrni atë absolute dhe të lëvizni vargjet ekskluzivisht. Por kujdes, ky qëndrim i juaj herët a vonë do të kthehet kundër jush.

Nëse jeni të fejuar, sot jeni pushtuar nga një pasiguri dhe xhelozi e fortë ndaj gjysmës suaj dhe luftoni pa arsye. Nëse jeni beqarë, mprehtësia juaj do t’ju udhëheqë në drejtimin e duhur për të joshur personin që ju intereson.

Në punë kapërceni çdo vështirësi dhe arrini të përballoni gjithçka. Transaksionet financiare sot do jenë të suksesshme.

Ujori

Miku Ujor, sot arrin të tregosh veten më të mirë dhe të kënaqesh me pranimin e të tjerëve. Sigurisht, do të ishte mirë të mos insistoni të shihnim vetëm sipërfaqen, por edhe thelbin. Në çdo rast, jeni plotësisht i këndshëm, i dashur dhe simpatik dhe në marrëdhëniet dhe kontaktet tuaja ndërpersonale do të dilni fitues.

Nëse jeni beqarë do keni mundësi të mëdha dhe të konsiderueshme për një lidhje të re. Nëse jeni të fejuar , mund të prisni rinovimin dhe rindezjen e një marrëdhënieje ose martese, në mënyra të ndryshme.

Në punë, ndoshta jeni dembelë sot, gjë që do sjellë probleme dhe vonesa. Në planin financiar shpenzoni në mënyrë të pamatur për arsye bukurie.

Peshqit

Sot vendosni të merreni kryesisht me çështje praktike, miku Peshq. Nuk shqetësoheni sipërfaqësisht me sjelljen e të tjerëve, me të cilët do të ndërveproni sot, por me thelbin dhe thellësinë e marrëdhënieve tuaja ndërpersonal. Një ditë ideale, pra, për të hequr një zakon të keq, pastrimin e përgjithshëm të shtëpisë, riorganizimin e kohës, fillimin e dietës dhe stërvitjes.

Nëse jeni beqarë, ju gëzojnë shumë pushtime, për shkak të pamjes suaj të rinovuar. Megjithatë, ju fokusoheni te një person specifik, përmes vendit të punës. Nëse jeni të fejuar, gjeni zgjidhje për problemet tuaja të marrëdhënies apo martesës.

Në karrierën tuaj, ju performoni në mënyrë të përsosur dhe arrini atë që dëshironit për avancimin tuaj.