Moti me diell të premten në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se gjatë ditës së premte, në Kosovë pritet të mbajë kryesisht mot i ngrohtë dhe me diell.

Sipas IHK-së temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë celsius.