Rritje e lehtë temperaturash në Shqipëri

Këtë të martë vendi ynë do të jetë me një mot të kthjellët, por me kalim të pakët të vranësirave gjatë paradites.

Skaji verior gjatë pjesës tjetër të ditës parashikohet të ketë një intensitet të ulët reshjesh, për shkak të vranësirave më të theksuara.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë sërish rritje të lehtë në mëngjes dhe në mesditë duke arritur vlerat nga 12°C deri në 32°C.

Era do të fryjë e mesatarisht me shpejtësi 30 km/h, duke shkaktuar dallgëzim 1-2 ballë.