Sunny Hill Festival

Horoskopi 12 korrik 2022

Dashi

Mik Dashi, ju po përmirësoni sjelljen tuaj në ndërveprimet tuaja sociale, në mënyrë që të hidhni hapa të mëdhenj përpara dhe të fitoni respektin dhe admirimin e atyre që ju rrethojnë. Përfitoni nga mundësitë e përsëritura që do t’ju vijnë për të treguar imazhin dhe reputacionin tuaj të përmirësuar shoqëror.

Nëse jeni të fejur ndoshta sot do të ndjeni se gjysma juaj tjetër është disi e ftohtë ndaj jush sot, pa asnjë arsye të dukshme.  Nëse jeni beqarë, nuk ka asnjë arsye për të vendosur mure mes jush dhe personit që ju intereson, nëpërmjet ambientit tuaj profesional.  Sot, mos u shqetësoni për asnjë moment për biznesin tuaj, pasi gjithçka do të jetë mirë.Në planin financiar do keni shumë fat sot.

Demi

Sot, preferoni të zgjeroni horizontet tuaja dhe të bëni gjëra krejt të reja dhe të ndryshme, të ndryshoni performancat, të guxoni risitë dhe të kaloni mirë. Favorizohen komunikimet dhe transporti.

Nëse jeni beqarë do keni flirte të reja, por edhe një përgjigje nga personi që ju intereson. Nëse jeni të fejuar , ndiqni përvoja të reja emocionuese, të cilat do të rinovojnë marrëdhënien tuaj me partnerin.

Ju arrini lehtësisht qëllimet tuaja profesionale.  Në sektorin financiar sot do të keni favore dhe të ardhura shtesë.

Binjakët

Një nga ëndrrat tuaja do të realizohet. Por mbani nën kontroll emocionet tuaja pasi lumturia e tepërt mund të shkaktojë disa probleme. Ka mundësi të përmirësohet pozicioni financiar. Mos përdorni fjalë të ashpra pasi mund të lëndojnë ndjenjat e gjyshërve tuaj. Është më mirë të heshtësh. Lërini të ndiejnë se ju kujdeseni për ta. I dashuri juaj do ta ketë të vështirë t’i ndajë ndjenjat e tij/saj hapur para jush, por mos u mërzitni për këtë. Mos jini të hapur ose emocional gjatë takimeve që lidhen me biznesin, kjo mund të dëmtojë lehtësisht reputacionin tuaj.

Gaforrja

 Kërkoni këshilla nga anëtarët e moshuar të familjes suaj për kursimet e ardhshme. Do të ndiheni energjikë dhe do të tregoni padurim të jashtëzakonshëm, gjë që do të sjellë rezultate pozitive për ju dhe do të lehtësojë tensionet në shtëpi. Do të nderoheni në vendin e punës për disa nga veprat tuaja të mira. Jepini rëndësi familjes tuaj duke ecur në hap me kohën. Bashkëshorti juaj do t’ju kujtojë fazat e hershme të dashurisë dhe romancës. Kuptoni ndjenjat e të dashurit tuaj.

Luani

Mund të hyni në debate me bashkëshortin tuaj për çështje që lidhen me paratë. Ju mund të goditeni nga shpenzimet tuaja të panevojshme dhe stili mbretëror i jetesës. Kohën e lirë duhet ta kaloni duke shijuar shoqërinë e fëmijëve. Për këtë, madje mund t’ju duhet të dilni nga rruga juaj. Projektet e partneritetit do t’ju krijojnë më shumë probleme sesa rezultate pozitive. Bashkëshorti juaj mund të bëjë një problem për diçka që ai/ajo ka dëgjuar në lagje. Ju duhet të zgjidhni në mënyrë diplomatike problemet që shqetësojnë mendjen tuaj.

Virgjëresha

Biznesmenët ka të ngjarë të marrin përfitime monetare me ndihmën e një shoku të ngushtë. Paratë që do të merrni mund t’ju ndihmojnë të kapërceni disa nga problemet tuaja. Merrni ndihmën e familjes kur ndiheni të vetmuar. Do t’ju shpëtojë nga depresioni. Do t’ju ndihmojë gjithashtu në marrjen e vendimeve të arsyeshme. Bashkëshorti juaj është me të vërtetë engjëlli juaj, të cilin do ta kuptoni. Bashkëpunëtorët dhe vartësit tuaj do të sjellin momente ankthi dhe stresi. Shmangni miqësinë me njerëz që humbasin kohën tuaj të vlefshme.

Peshorja

Shëndeti do të përmirësohet duke ndarë lumturinë me të tjerët. Disa persona të kësaj shenje mund të marrin përfitime financiare përmes fëmijëve të tyre. Punoni në projekte me përfitime afatgjata. Mund të merrni shumë ftesa interesante dhe dhurata të papritura. Vrazhdësia e bashkëshortit tuaj mund t’ju shqetësojë.

Akrepi

Do të shëroheni nga sëmundja. Shmangni njerëzit me temperament të shkurtër. Ndaloni të shpenzoni para në mënyrë të panevojshme. Ndërhyrja e dikujt mund të ndikojë në marrëdhënien tuaj me të dashurin. Ndërveprimi me njerëz të shquar do t’ju japë ide dhe plane të mira. Duhet ta kuptoni veten pak më mirë.

Shigjetari

 Mund të shpëtoni nga tensioni. Përqendrohuni në çështjet që lidhen me tokën, pasuritë e paluajtshme ose projekte kulturore. Bashkëshorti do t’ju inkurajojë të lini duhanin. Dikush mund t’ju propozojë. Aftësia juaj për t’i bërë gjërat mirë ju jep njohje. Një pjesëtar i familjes mund të insistojë të kalojë pak kohë me ju. Jeta në çift do jetë e mrekullueshme.

Bricjapi

Duhet të shmangni ngrënien e ushqimit të ekspozuar. Mund të mos keni fat në çështjet monetare. Mund të tërhiqni shumë vëmendje pa bërë shumë. Ju që e doni jetën do të jeni të lumtur. Regjistrimi në programe afatshkurtra mund t’ju ndihmojë të përparoni profesionalisht. Mund të kaloni pak kohë në vetmi. Gjërat mund të duken përrallore në jetën tuaj bashkëshortore.

Ujori

Nuk duhet të vazhdoni të qëndroni në kohë të vështira. Marrëveshjet e pronave mund t’ju sjellin përfitime financiare. Jeta juaj familjare do të jetë e qetë. Jetës suaj të dashurisë mund t’i mungojë romanca. Ju mund të merrni mbështetjen e kolegëve tuaj në zyrë. Jeta juaj bashkëshortore mund të mos jetë mjaft e mrekullueshme.

Peshqit

Të dashur Peshq, sot është dita e duhur për shoqërim dhe përballje me sektorin miqësor Ju vlerësoni saktë miqësitë tuaja dhe përcaktoni saktë ndërveprimet tuaja sociale dhe çdo njohje të re.Me miqtë tuaj si aleatë, ju arrini qëllimet dhe ëndrrat!

Nëse jeni beqarë, përmes ndërveprimeve miqësore, do të keni një njohje të re emocionuese. Nëse jeni të fejuar , zgjidhja e një problemi në marrëdhënien tuaj është këtu, pas ndihmës së një miku tuajin shumë të mirë.

Në karrierën tuaj arrini të keni bashkëpunime të suksesshme dhe kolegë të përmirësuar. Në planin financiar mund të prisni favore të papritura.