Shkon në 64 numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri

Ka shkon në 64 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri.

Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico, informon mbi situatën e COVID-19 në Shqipëri;

“Ju bëj me dije se, në 24 orët e fundit janë testuar 32 persona të dyshuar, prej të cilëve janë konfirmuar:

Janë 5 raste të reja me COVID-19: Tre prej të cilëve shtetas Italian që ndodhen aktualisht në Shqipëri. Një 80 vjeçar dhe një 42-vjeçar nga Kavaja”, tregoi Fico.