Shtetet e Bashkuara kërkojnë propozim nga Kurti për Asociacionin

Pas një raundi tjetër të pasuksesshëm të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, nga Uashingtoni po vijnë…

Osmani: Themelet e lirisë dhe shtetësisë së Kosovës janë në aleancën e përhershme me SHBA-të

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në New York ku po…

Osmani takohet me Biden: Aleanca e lirisë, aleanca e përjetshme

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe bashkëshorti i saj, Prindon Sadriu gjatë vizitës në New York…

Zbulimi amerikan: Një shpërthim i qëllimshëm rrëzoi avionin e shefit të grupit Wagner

Një vlerësim paraprak i inteligjencës amerikane arriti në përfundimin se një shpërthim i qëllimshëm shkaktoi rrëzimin…

SHBA-ja feston 247-vjetorin e Pavarësisë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës festojnë sot Ditën e Pavarësisë. 4 Korriku shënon 247-vjetorin e shpalljes…

Hovenier: Jemi të habitur pse nuk ka përgjigje pozitive ndaj kërkesave tona për veriun

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të  Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se nuk është…

Përfaqësuesi amerikan i KFOR-it: Personat e maskuar po bëjnë lëvizje të dyshimta

Një përfaqësues amerikan i KFOR-it ua ka përmendur përfaqësuesve të Listës Serbe faktin se ka vërejtur…

Ekonomistët presin recesion në SHBA këtë vit

Shtetet e Bashkuara me shumë gjasë do të përballen me recesion këtë vit, si dhe me…

Kurti i kthehet gazetares: A do ta dëgjoni Amerikën, a po prisheni me Amerikën, nuk ndodhin këto gjëra a po kupton…

Kryeministri Albin Kurti gjatë konferencës është pyetur për raportet me Amerikën. Derisa u përgjigj, Kurti iu…

Amerika jep një lajm të mirë për Kosovën

Në vitin 2023 biznesmenët kryesorë të sipërmarrjes në Kosovë do të kenë mundësi shkëmbimi praktik me…