Keni harruar fjalëkalimin tuaj të Apple ID? Katër hapa të thjeshtë si ta riktheni atë

Keni harruar fjalëkalimin tuaj të Apple ID ose është komprometuar dhe nuk dini çfarë të bëni?…

Apple Watch 8 me sensor për matjen e temperaturës së përdoruesit

Nëpërmjet një sensori, seria e 8-të e Apple Watch, do të mund ta detektojë nëse përdoruesi…

Miliona përdorues të iPhone mund të kërkojnë dëmshpërblim pasi u mashtruan për baterinë e telefonit

Miliona përdorues të iPhone mund të kenë të drejtë për dëmshpërblim, pas lëshimit të një pretendimi…

Smartfonët kinezë zënë vendin e Samsungut dhe Applet në tregun rus

Prodhimet kineze në tregun e telefonave të mençur në Rusi kanë shënuar rritje të madhe, pasi…

Apple përgatit shumë ndryshime në softuerin e ri

Apple raportohet se është duke sjellë një seri përditësimesh tek telefonat dhe tabletët, me softuerin e…

Apple humb pozitën si kompania më e vlefshme në botë

Gjiganti teknologjik, Apple, ka humbur pozitën e kompanisë më të vlefshme në botë, pas rënies së…

Apple mund ta rrisë çmimin e iPhonet të ri

Falë kërkesave të mëdha dhe shpresës se ato do të mbesin relativisht të qëndrueshme, çmimet e…

Apple rrezikon gjobë 5 miliardë euro në Evropë

Një fondacion holandez paditi Applen në gjykatë në lidhje me tarifat e App Store që aplikon…

Apple fitoi 6.6 miliardë dollarë pasi shiti Iphonet pa kufje e karikues

Në fund të vitit 2020, Apple vendosi që kufjet dhe karikuesit nuk do të shkonin me…

Apple publikon datën për lansimin e produktit të parë të këtij viti

Apple po përgatitet për ngjarjen e saj të parë të madhe për këtë vit. Kompania njoftoi…