Shërbimi sekret i këtij shteti zbuloi ‘atentatorët’ e Abdixhikut, Hotit, Zemajt e Gashit

Një atentat ndaj kreut të LDK-së, Lumir Abdixhiku, dhe tre deputetëve të tjerë, Armend Zemaj, Avdullah…

Mësohen emrat e deputetëve tjerë të LDK-së që u kanosën

Pak më parë është raportuar për kanosje ndaj kreut të LDK-së, Lumir Abdixhiku dhe disa deputetëve…

Përplasje me opozitën, Kurti: Pajtohem për seancë të mbyllur kur kemi deputetë që flasin pa lidhje

Po vazhdon debati në Kuvendin e Kosovës lidhur me situatën në veri, derisa pati sërish një…

Kalimi i Doarsa Kicës në LDK, vjen reagimi i Arben Gashit

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, i ka uruar mirëseardhje në këtë parti deputetes…

Kusari: Qeveria Kurti nuk do të rrëzohet në vjeshtë

Shefi i Grupit Parlamentar i LDK-së, Arben Gashi, mbrëmë ka deklaruar se në vjeshtë pritet që…

Arben Gashi mohon pretendimet e Konjufcës për kërcënim

Shefi i grupit të deputetëve të LDK, Arben Gashi, ka mohuar kategorikisht se ka sharë e…

Konjufca akuzon Arben Gashin e LDK-së për kërcënim

Kryeparlamentari Glauk Konjufca deklaroi se mbledhja e Kryesisë nuk do të mbahet, pasi sipas tij, shefi…

Arben Gashi për shpenzimet e karburantit: Në fillim s’e kam ditur pse po kompensohem

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka deklaruar se gjatë mandatit të parë si…