Një person gjendet i vdekur në oborrin e shtëpisë në Ferizaj

Një person është gjetur pa shenja jete në oborrin e shtëpisë së tij në fshatin Pojatë…

Gjendet trupi i pajetë i 91-vjeçarit që u zhduk para 10 ditësh

Është gjetur pa shenja jete 91-vjeçari Ilaz Sejdiu, që ishte zhdukur nga 17 gushti dhe ishte…

Vodhën 40 mijë euro dhe ari në vlerë 25 mijë euro nga një shtëpi në Ferizaj, Policia arreston një të dyshuarve

Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshimtë për vjedhje të rëndë në Ferizaj. Rasti…

Një ditë pas nisjes së restaurimit, digjet gjimnazi i parë i Ferizajt

Gjimnazi i parë i Ferizajt, i njohur si “Gjimnazi i Vjetër” është djegur në mëngjesin e…

Katër të vdekur në një aksident në Koshare të Ferizajt

Katër të vdekur në një aksident në Koshare të Ferizajt Katër persona kanë vdekur në një…

Policia në Ferizaj për 1 javë shqiptoi mbi 1 mijë gjoba e i konfiskon 24 patentë shoferë

Policia Rajonale e Ferizajt, ka bërë të ditur se që nga data 2 janar deri më…

Vdes një 19 vjeçar në Ferizaj, dyshohet se ra nga kati i 9-të i një ndërtese

Një 19-vjeçar ka vdekur sot në Ferizaj, pasi dyshohet se është hedhur nga kati i 9-të…

Mbi 250 bujq në Ferizaj mbesin pa subvencione për 2022-tën

Rreth 250 bujq në Komunën e Ferizajt kanë mbetur pa aplikuar për subvencione si pasojë e…

Gjendet i vdekur një 64 vjeçar në një mobileri në rrugën Ferizaj-Prishtinë, dyshohet se ka kryer vetëvrasje

Një person i moshës 64 vjeçar me inicialet A.E dyshohet se ka kryer vetëvrasje sot në…

Vrasja e 30 vjeçarit në Ferizaj, policia jep detaje shtesë

Qyteti i Ferizajt është tronditur nga ngjarja tragjike që ndodhi të premten pas mesnate, ku nga…