UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Rumanisë, ngarkohet me gjashtë akuza

Dy ditë pas përfundimit të ndeshjes mes Rumanisë dhe Kosovës, UEFA ka hapur procedurë disiplinore ndaj…

Shqipëria ngritet, Kosova bie në renditjen e FIFA-s

Kombëtarja e Kosovës ka pësuar rënie në renditjen e re të FIFA-s të publikuar pas përfundimit…

Renditja e re e FIFA-së: Kosova nuk ndryshon në renditje, bie Shqipëria

FIFA, ka publikuar renditjen e re të kombëtareve. Kombëtarja e Kosovës nuk ka ndryshuar pozicion, pasi…

Bukuroshja kroate i “shkel syrin” FIFA-s për Botërorin e ardhshëm

A ju kujtohet Ivana Knoll, “Miss Kroacia”, që i mahniti të gjithë gjatë Kupës së Botës…

Serbia dënohet nga FIFA për ofendimet që ia bëri Xhakës dhe Shaqirit

Federata Ndërkombëtare e Futbollit ka dënuar sërish Serbinë. FIFA të premten e dënoi Federatën serbe me…

FIFA hap hetimet ndaj Serbisë, nuk ka procedurë për Granit Xhakën

Ndeshja mes Zvicrës dhe Serbisë është kryer të premten mbrëma, por ajo vazhdon të luhet jashtë…

FIFA mund ta hetojë, ja çfarë rrezikon Granit Xhaka në ndeshjen me Portugalinë

Një lajm i keq mund të peshojë shumë në botërorin e Zvicrës pasi Granit Xhaka mund…

FFK: FIFA ka pranuar ankesa tonë për banerin e Serbisë

Federata e Futbollit të Kosovës, e ka mirëpritur reagimin e FIFA-s ndaj skandalit të shkaktuar nga…

FIFA akuzon Federatën serbe për provokimin në Katar

Federata e Futbollit e Serbisë do të dënohet nga FIFA për shfaqjen e flamurit provokues ndaj…

FFK-ja ankohet në FIFA për veprimin e Serbisë në Kupën e Botës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK), të premten ka paraqitur ankesë në FIFA për veprimin, siç…