“British Gymnasium of Technology” vizitohet nga ambasadori i Finlandës, Matti Nissinen

“British Gymnasium of Technology” në Kosovë është vizituar sot nga ambasadori i Finlandës në Kosovë, Matti…

Temperatura në Finlandë dhe Suedi nën minus 40

Finlanda dhe Suedia regjistruan temperaturat e tyre më të ftohta të dimrit të martën, kur termometrat…

Finlanda anëtarësohet në NATO, dyfishohet kufiri i aleancës ushtarake me Rusinë

Finlanda është bërë anëtarja më e re, e 31-ta, e NATO-s, pas mbajtjes së ceremonisë së…

Finlanda anëtarësohet të martën në NATO

Finlanda do të bëhet të martën anëtarja e 31-të e NATO-s, ka bërë të ditur aleanca…

Finlanda shpreh mbështetje për anëtarësimin e Kosovës në BE

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka takuar Kryeministren e Finlandës, Sanna Marin, në margjina të Forumit…

Finlanda optimiste për liberalizimin e vizave për Kosovën në vjeshtë

Finlanda pret që Bashkimi Evropian të përmbyllë çështjen e liberalizimit të vizave për Kosovën gjatë muajve…

Turqia heq bllokadën për anëtarësimin e Finlandës dhe Suedisë në NATO

Presidenti finlandez Sauli Niinistö, ka bërë të ditur se Turqia është pajtuar që ta mbështesë Finlandën…

Finlanda dhe Suedia dorëzojnë aplikimet për anëtarësim në NATO

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë para pak çastesh së Finlanda dhe Suedia…

Evropa “neutrale” tkurret përballë zgjerimit të NATO-s

Me Finlandën dhe Suedinë që po ndërmarrin hapa për t’iu bashkuar NATO-s, teksa pushtimi rus i…