Çka i ndodh trupit pas ngrënies së iftarit?

Padyshim se trupi do të lodhet gjatë orëve të gjata të agjërimit, por kjo lodhje tejkalohet…

Agjërimi për 3 ditë – si e rigjeneron trupin dhe qelizat

Kufizimi i ushqimit edhe për tre ditë mund të rigjenerojë të gjithë sistemin imunitar të njeriut.…

Ramazani 2023 – ja sa orë do të agjërojnë myslimanët, në vende të ndryshme të botës

Muaji i shenjtë i Ramazanit do të fillojë të enjten. Agjërimi që fillon para lindjes së…

Kura e shëndetit me dy hurma në ditë për një javë

Hurmat e Arabisë janë plot vlera, të shijshme dhe me nivel të lartë ushqyesish. Përveç shijes…

Lista e frutave më të mira të dimrit

Temperaturat e ftohta vijnë së bashku me ftohjen dhe gripin. Prandaj konsumi i sa më shumë…

Bërthamat e hurmave të Arabisë, lerat e rralla mirëbërëse

Bërthamat e hurmave të Arabisë ndihmojnë mëlçinë dhe veshkat dhe i mbrojnë ato nga toksinat. Këto…