Kurti: Hovenier kishte më tepër se unë informacione për situatën në veri

“Ambasadori amerikan Jeffrey Hovenier kishte më shumë informacione se unë për situatën në veri”. Kështu ka…

Kurti falënderon ambasadorin Hovenier për rolin në marrëveshjen e arritur në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka shprehur falënderim ambasadorit amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier, për…

Hovenier: Marrëveshja për energjinë Kosovë-Serbi, hap që tregon se mund të arrihet përparim

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier, shpreson të zbatohet siç duhet udhërrëfyesi për…

SHBA-ja: Kosovarët dhe amerikanët së bashku përkrah Ukrainës

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Jeff Hovenier, ka thënë se interesat e sigurisë…

Hovenier: Të arriturat e Kosovës një mrekulli, duhet ende punë

Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier, ka thënë se Kosova ka arritur shumë në…

Ambasadori i ri amerikan: Në Kosovë ka ende punë për të bërë

Ambasadori i ri amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, tha se në Kosovë si në çdo shtet…