Jasharaj: Të rritet koeficienti në paga, përndryshe do të kemi ikje të mësimdhënësve

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, pas takimit që e mbajti me të parin e AAK-së, Ramush…

Jasharaj: Nagavci të bëjë zgjidhje për rreth 400 mësimdhënës që vuajnë nga sëmundje të rënda

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit (SBASHK), Rrahman Jasharaj ka kërkuar nga ministrja Arbërie Nagavci…

A do të nis shtatori sërish me greva në arsim? Flet Jasharaj

Viti i ri shkollor pritet të fillojë me kohë (Më 1 shtator 2023), për dallim nga…

Vjen paralajmërimi i SBASHK-ut: Do të ketë grevë në janar nëse Qeveria nuk e mban fjalën

Të enjten Kuvendi do të mblidhet në seancë plenare, për të shqyrtuar në lexim të dytë…

Ministria e Arsimit ia shkëput SBASHK-ut kontratën kolektive (Dokument)

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka shkëputur kontratën kolektive me SBASHK-un, të nënshkruar më 22…

Jasharaj: Ka tendenca që të shtypet zëri sindikal – shpresoj që në janar të kemi Ligjin e Pagave në Kuvend

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj pas takimit me deputetët e AAK-së, ka kërkuar nga shefi i Grupit Parlamentar,…

Qeveria ua jep pagat dhe 50 euro shtesë mësimdhënësve, nuk ua llogarit muajin shtator

Ndryshe nga muaji i kaluar që mësimdhënësit kanë pasur vonesa për marrjen e pagës, pasi qeveria…

Rrahman Jasharaj i shkruan letër Glauk Konjufcës, habitë me kërkesën e tij

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj përmes një letre drejtuar kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca ka kërkuar…

Jasharaj: Të shtunën nuk do të mbahet mësim

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Rrahman Jasharaj ka njoftuar se të…

Rrahman Jasharaj del me letër publike pasi dolën pagat, paralajmëron padi ndaj Muratit: E keni tepruar, boll mo

Pasi Qeveria të premten ka ekzekutuar pagat e mësimdhënësve për muajin shtator, i pari i SBASHK-ut…