Kriza energjetike dhe gazi amerikan, Kurti e Osmani nisin ti ndajnë rrugët

Qeveria e Albin Kurtit deri tash ka refuzuar gazin amerikan, projektin për të cilin ishin ndarë…

Osmani në Ditën e Evropës ka një thirrje për BE-në: Jepni fund katër viteve të mohimit të padrejtë të liberalizimit të vizave për Kosovën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar Ditën e Evropës duke thënë se Kosova qëndron e…

Ambasada amerikane rithekson deklaratën e Donfried: SHBA do të kujdeset për sigurinë në Kosovë

Ambasada amerikane në Prishtinë këtë të enjte ka ripërsëritur deklaratën e ndihmës-sekretares amerikane të Shtetit për…

Presidentja Osmani: Të zhdukurit me dhunë janë thirrja jonë për drejtësi, Meja dhimbje e madhe e Kosovës

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në Ditën Kombëtare të të Pagjeturve, e cila përkon…

Presidentja Osmani dhe kryeministri Kurti nesër udhëtojnë për në SHBA

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, si dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nesër do të udhëtojnë…

Presidentja e fton ambasadorin Berishaj në Kosovë për raportim

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka kërkuar nga Ministria e Jashtme që ambasadorit Martin Berishaj t’i…

Osmani: Do të vazhdojnë përpjekjet për një marrëveshje për targat

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha më 22 prill se në ditët në vijim do të…

Deklarata e Vuçiqit për Kurtin dhe Gjukanoviqin, presidentja Osmani: Nuk pres asgjë nga një njeri që e përkrah Millosheviqin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sot ka vizituar komunën e Mitrovicës, ndërsa duke folur për sigurinë…

Presidentja po e shqyrton propozimin e KPK-së për Kryeprokuror të Shtetit

Zyra e Presidentes, të premten e 8 prillit, e ka pranuar propozimin e Këshillit Prokurorial të…

Raporti i DASH-it për shkarkimin e Dakës, reagon këshilltari i Osmanit

Artan Murati, këshilltari i Presidentes, Vjosa Osmani, ka konsideruar se raporti i DASH-it nuk e ka…