Thaçi në SHBA: Liria dhe pavarësia e Kosovës, të lidhura ngushtë me diasporën

Presidenti Hashim Thaçi, gjatë vizitës së tij në Nju Jork ka takuar edhe përfaqësuesit e shoqatës…

Rashel reklamon të pasmet bombastike

Fansat dhe miqtë e saj kanë shpërthyer në komente jo vetëm për lookun e ri që…

Stresi thotë se është i martuar me Kejsin

Lidhja e tyre është komentuar tejet shumë në faqet rozë dhe po vazhdon të jetë akoma…

Gjermania nga sot hap dyert për punëtorët e kualifikuar

Nga 1 marsi në Gjermani ka hyrë në fuqi Ligji për Fuqinë Punëtore të Kualifikuar, i…

(Ç) kapja e shtetit

Ditën kur është votuar Qeveria që ia propozoi Kuvendit, Albin Kurti dha zotimin para deputetëve se…

Ish-komandanti i FSK-së- Kurtit: Merru me detyra më të mëdha

Ish-komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), Kadri Kastrati, thotë se kreu i Qeverisë, Albin…

Kurti: Qeveria draftoi një program që do t’ia transformojë jetën kosovarëve

Kabineti qeveritar i Kosovës, ka mbajtur të shtunë një takim në Prevallë, ku janë dakorduar për…