LDK e gatshme për zgjedhje, ato janë gjithmonë opsion në demokraci

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka thënë se zgjedhjet janë…

Rita Ora kërkon falje për shkelje të rregullave të izolimit

Këngëtarja me prejardhje shqiptare, Rita Ora, ka kërkuar falje të hënën për shkelje të rregullave të…

Rastet e reja me koronavirus janë nga këto komuna

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit, janë…

Ballkani triumfon edhe kundër Arbërisë, Llapi befason në fund Drenicën

Kanë përfunduar dy ndeshjet e sotme të zhvilluara në kuadër të Superligës së Kosovës. Ballkani arriti…

Mezani largohet nga Gjilani

Gentjan Mezani më nuk është trajner i skuadrës së Gjilanit. Ekipi i Superligës së Kosovës, të…

11 të vdekur nga koronavirusi

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe 539 raste të reja dhe 11 të vdekur…

539 raste të reja me koronavirus

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë…

Mëngjeset e ‘nxehta’ të Kejvina Kthellës, duket atraktive në paraqitjen e fundit

Kejvina Kthella duket atraktive në paraqitjen e fundit. Modelja e njohur shqiptare, Kejvina Kthella është shumë…

Nesër për herë të parë Green Business Expo, platforma e parë virtuale për bizneset e gjelbra

Edicioni i 5-të të Green Business Expo fillon nesër, dhe do të mbahet përgjatë dy ditëve,…

Ndahen 2 milionë euro për 156 biznese, me rreth 500 punëtorë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti,mori pjesë në ceremoninë e nënshkrimit të kontratave për financimin…