Hashim Thaçi paralajmëron fundin e karrierës politike: Do t’i kthehem familjes dhe vetvetes

Presidenti Hashim Thaçi ka treguar planet e tij pas përfundimit të mandatit si president i Kosovës.…

Nga shteti në shtet: Projeksioni që tregon se si do të jetë situata përballë koronavirusit në SHBA, në katër muajt e ardhshëm

Një parashikim se si secili shtet i SHBA-së do të goditet nga koronavirusi gjatë katër muajve…

Zeka: Qeverinë do ta bëjë LDK-ja me AAK-në e Nisma-n, kryeministër Avdullah Hoti?

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka thotë se më shumë gjasa ka të formohet një…

OBSH: Kosova të bëhet gati për t’u përballur me përkeqësimin e situatës me koronavirus

Drejtori ekzekutiv i Organizatës Botërore të Shëndetësisë Michael Ryan është përgjigjur në pyetjen e një mediumi…

Mbi 200 mijë persona të infektuar nga koronavirusi në SHBA

Shtetet e Bashkuara kanë tejkaluar shifrën e 200 mijë personave të infektuar me koronavirus, sipas të…

Sindikatat e Arsimit dhe Shëndetësisë e vlerësojnë të padrejtë vazhdimin e pezullimit të Ligjit për Paga

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese për vazhdimin e masës së pezullimit të ligjit për paga edhe për…

Thaçi e sqaron çështjen e krasitjes së pipave

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në emisionin Pressing të T7, ka sqaruar çështjen e…

Hasani thotë se Kushtetuesja veproi drejt me vendimin e Qeverisë për kufizim të lëvizjes

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka vlerësuar se ky institucion ka vendosur drejt kur të…

Presidenti Thaçi: S’kam pasur gisht në rrëzimin e Qeverisë Kurti

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mohuar se ka qenë faktor në rrëzimin e qeverisë së…

Edhe 13 raste të reja me koronavirus, 11 janë nga Topanica e Kamenicës

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se sot janë testuar 113 mostra…