Sunny Hill Festival

Një i vdekur dhe 1155 raste të reja me COVID-19

Një person ka vdekur në 24 orët e fundit si pasojë e COVID-19 në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të enjten se janë regjistruar edhe 1.155 raste të reja me virus.

Ndërkohë, raportoi për 1.850 të shëruar.

Aktualisht në vend janë 9.592 raste aktive.