Federata e Maqedonisë zyrtarisht i drejtohet UEFA-s për shtyrjen e ndeshjes me Kosovën

Federata e futbollit të Maqedonisë së Veriut zyrtarisht i ka kërkuar UEFA-s shtyrjen e ndeshjes me…

E konfirmuar: Maqedoni e Veriut-Kosovë do të luhet pa tifozë shkaku i koronaviursit

Është konfirmuar zyrtarisht se ndeshja në mes të Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës do të zhvillohet…

Interit po i kushton 25 mijë euro një minutë e Sanchezit në fushë

Huazimi i Alexis Sanchezit nga Manchester Unitedi te Interi supozohej se do t’i ndihmonte për të…

Koronavirusi “prek” edhe super përballjen në Ligën e Kampionëve

Të gjitha ngjarjet në Bavari për gjatë katër javëve të ardhshme pritet të zhvillohen me dyer…

Në ‘Fadil Vokrri’, Kosova synon fitore kundër Sllovenisë

Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave ka zhvilluar dje stërvitjen e fundit para ndeshjes së…

Koronvirusi, Premierliga do të vazhdojë me dyert e mbyllura për tifozët

Premierliga pritet të jetë kampionati  tjetër i futbollit që do të afektohet nga koronavirusi. Deri më…

Njëmijë ndeshje të zhvilluara, Ronaldo: Jam shumë krenar

Cristiano Ronaldo e ka zhvilluar ndeshjen e 1.000 në karrierën profesionale si futbollist dhe është shprehur…

Muriqi shumë afër gjigantit italian – zbulohet çmimi për kosovarin

Ofertat në drejtim të Vedat Muriqit nuk kanë të ndalur. Është skuadra e Lazios që po…

Challandes: Interesante të luash ndaj skuadrave si Greqia dhe Sllovenia

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, duke folur për shortin e Nations League, ka thënë se ky…

Fillon shitja e biletave për ndeshjen Maqedoni e Veriut – Kosova

Ka filluar edhe zyrtarisht shitja e biletave për përballjen në mes të Përfaqësueses së Maqedonisë së…