Sunny Hill Festival

Horoskopi 1 gusht 2022

Dashi

Sot me Lidhjen Mars-Uran duhet të tregoheni më mbrojtës dhe më të kujdesshëm me blerjet, pasi po vijnë disa përmbysje dhe ndryshime negative, të cilat mund të sjellin humbje. Përveç kësaj, ju duhet të eliminoni fanatizmin dhe kokëfortësinë.

Në punë do bëni gabime nga nxitimi apo neglizhenca. Financiarisht, kufizoni tendencën tuaj për mbeturina pa mendje.

Demi

Me Lidhjen Mars-Uran në shenjën tuaj, duhet të jeni shumë të kujdesshëm për sjelljen tuaj, spontanitetin tuaj, temperamentin tuaj të shpejtë dhe shpërthimet tuaja në të gjitha marrëdhëniet e rëndësishme ndërpersonale të jetës tuaj. Gjithashtu, përpiquni të mos nxitoni, pasi sot duhet të jeni të ftohtë dhe të durueshëm.

Në karrierë, por edhe në atë financiar, do të ketë ndryshime të papritura negative që do t’ju stresojnë dhe ju panikojnë.

Binjakët 

Mjaft me ulje-ngritjet psikologjike dhe emocionale sot, shoku Didyme, për shkak të Sinodit Mars-Uran. Ju mundon ankthi, fobitë dhe vrullja e brendshme, për shkak të disa rrethanave të papritura dhe ngjarjeve përçarëse! Plus, sekretet tuaja janë në rrezik të zbulohen.

Detyrimet tuaja të punës po rriten në mënyrë të papritur dhe jeni të stresuar.

Gaforrja

Sot duhet të jeni shumë të kujdesshëm në komunikimet dhe ndërveprimet me miqtë tuaj, i dashur Gaforre. Me Sinodin Mars-Uran, kufizoni patjetër shpërthimet tuaja, në mënyrë që të mos ketë këputje të përhershme në rrethet tuaja miqësore.

Në karrierën tuaj, disa nga planet tuaja janë përmbysur. Financiarisht, mos shpenzoni në mënyrë të pamatur sot.

Luani

Miku Luan, sot ka patjetër vëmendjen tuaj, për shkak të Lidhjes Mars-Uran. Me gabime në sjelljen tuaj, ju ekspozoni veten, ndaj kujdesuni të mos prishni imazhin tuaj të mirë shoqëror dhe reputacionin tuaj. Stabiliteti i marrëdhënieve tuaja ndërpersonale po dridhet.

Në biznesin tuaj po vijnë trazira të forta. Disa probleme të papritura financiare ju shqetësojnë.

Virgjëresha

E dashur Virgjëreshë, për shkak të Lidhjes së sotme Mars-Uran, po e teproni në komunikim dhe gabime kontakti. Përveç kësaj, ju silleni disi në mënyrë të papjekur dhe joserioze dhe me shumë gjasa të keni pasoja të këqija sidomos në jetën shoqërore. Mundohuni t’i kushtoni vëmendje të gjitha lëvizjeve tuaja dhe veçanërisht vozitjes.

Sot, punët dhe problemet financiare kanë nevojë për vëmendje. Jo marrëveshjeve dhe nënshkrimeve.

Peshorja 

Sot me Lidhjen Mars-Uran po zgjohet inati dhe dyshimi yt i fshehur. Duhet të mbroni veten, paqen tuaj psikologjike dhe mbi të gjitha marrëdhëniet dhe ndërveprimet tuaja ndërpersonale që janë të rëndësishme për ju. Zbulimet e papritura do të sjellin të vërtetën para jush.

Menaxhimi juaj financiar ka nevojë për vëmendje. Shlyeni borxhet dhe çështjet në pritje, derisa ka kohë! Jo për grindjet në vendin e punës.

Akrepi 

Lidhja e sotme Mars-Uran ju shqetëson drejtpërdrejt dhe patjetër ka nevojë për vëmendjen tuaj.Në marrëdhëniet ndërpersonale që janë të rëndësishme për ju, do të ketë trazira, ngjarje të papritura dhe ndryshime të papritura, të cilat mund të shkaktojnë këputje të forta dhe ndoshta edhe përfundimtare.

Sjellja juaj ndaj kolegëve do të sjellë probleme të mëdha. Në planin financiar jeni shumë të prirur për blerje të gabuara.

Shigjetari

Sigurohuni me Lidhjen Mars-Uran që të pushoni mjaftueshëm dhe të kujdeseni siç duhet për veten. Dita do të sjellë punë, detyrime, probleme praktike dhe vrapime që do t’ju stresojnë shumë. Përveç kësaj, sot larg ndryshimeve në pamjen tuaj.

Sot, nxitimi dhe jeta e përditshme mund t’ju bëjnë të bëni gabime në punë. Një problem financiar i papritur po vjen.

Bricjapi

Sot me një lidhje Mars-Uran, mos u tërhiq nga prirja juaj për arrogancë, egocentrizëm, mendjelehtësi dhe lakmi në jetën tuaj shoqërore, por edhe në të gjitha ndërveprimet tuaja, sepse ka shumë mundësi të krijoni përçarje që do të prishë reputacionin tuaj të mirë.

Thuaj jo stresit dhe konfuzionit të tepërt për shkak të një problemi financiar ose pune që lind papritmas tani.

Ujori

Me Lidhjen Mars-Uran, thuaj jo këputjeve, shpërthimeve, grindjeve dhe sjelljeve dhe reagimeve të paarsyeshme rebele, në shtëpi dhe familje. Përveç kësaj, disa probleme të kaluara, të cilat ju mendonit se ishin zgjidhur.

Në punë, durim kokëfortësi dhe kokëfortësi. Lindin shpenzime të papritura, që lidhen me shtëpinë.

Peshqit 

Lëvizjat tuaja kane nevoje per vemendje dhe sidomos menyra e vozitjes, pasi gaboni nga pakujdesia dhe nxitimi me Lidhjen Mars-Uran.Përveç kësaj bini edhe në gabime komunikimi, pasi përfshiheni në thashetheme dhe thoni gënjeshtra budallaqe, të cilat zbulohen.

Padurimi dhe nxitimi juaj mund t’ju sjellë probleme serioze në punë sot.Në planin financiar do ketë shpenzime për një makinë apo udhëtim.