Sunny Hill Festival

Horoskopi 15 korrik 2022

Dashi

Sot, i dashur Dashi, duhet të prisni shumë ndryshime dhe ato fillimisht mund t’ju çorientojnë.

Përveç kësaj, sot ju bëni ndryshime pozitive në jetën tuaj.

Nëse jeni të fejuar, nëse ka një problem në marrëdhënien tuaj, këshillat e miqve tuaj do t’ju japin zgjidhjen. Nëse jeni beqarë, nëpërmjet kontakteve miqësore do ketë mundësi për një njohje të re.

Bashkëpunimet dhe marrëdhëniet tuaja kolegjiale në karrierën tuaj do të sjellin sukses. Në financat bëni disa gabime të pakujdesshme për të cilat herët a vonë do të pendoheni.

Demi

Miku Demi, disa nga problemet tuaja praktike do të zgjidhen sot, për shkak të qasjes tuaj të pjekur. Ju shpërbleheni sot, me një përmirësim të imazhit dhe statusit tuaj social. Ju arrini të keni në krah vetëm njerëz që ju respektojnë dhe vlerësojnë vërtet.

Nëse jeni të fejuar, shmangni sjelljet e ftohta dhe dominuese ndaj partnerit tuaj. Nëse jeni beqarë, sot kërkoni të fokusoheni te një person specifik nga vendi juaj i punës dhe do të merrni një përgjigje.

Në fushën e punës sot arrini lehtësisht synime dhe ambicie ambicioze. Financiarisht, detyrimet janë shlyer dhe çështjet në pritje.

Binjakët

Sot, duhet të përfitoni nga fati dhe optimizmi juaj, në çdo objektiv që keni vendosur. Thjesht duhet të keni kujdes, tendenca juaj për cinizëm dhe provokim në fjalët tuaja. Nëse jeni të fejuar përgatituni për një përmirësim të sigurt në komunikim me gjysmën tjetër.  Nëse jeni beqarë, ju pëlqejnë njohjet e reja, flirtet, mesazhet e dashurisë, rrëfimet, fillimet e reja dhe telefonatat.

Sot arrini disa objektiva në punë. Në planin financiar jeni shpërdorues, por jeni me fat.

Gaforrja

I thoni jo jetës intensive shoqërore të sotme dhe fjalëve të shumta të pakuptimta me të tjerët dhe do të arrini t’i arrini më lehtë qëllimet dhe planet, pasi mund t’i merrni me mend qëllimet e atyre që ju rrethojnë.

Nëse jeni beqarë, ju tërhiqeni nga pasioni juaj intensiv dhe përfshiheni sërish në një histori të gabuar dashurie. Nëse jeni të fejuar, shijoni erotizmin, momentet e nxehta, seksualitetin dhe pasionin me partnerin. Megjithatë, shmangni shpërthimet e xhelozisë.

Financiarisht, një zgjidhje vjen nga hiçi. Nga ana profesionale bëhen sqarimet e nevojshme me partnerë dhe kolegë.

Luani

Situatat e vështira marrin fund për sa i përket marrëdhënieve tuaja ndërpersonale dhe zgjidhjet vijnë nga hiçi.

Nëse jeni të fejuar partneri juaj do ju përkëdhelë dhe kujdeset për ju, kështu që do të ndiheni sërish të sigurt për dashurinë dhe përkushtimin e tij. Nëse jeni beqar, jeta juaj e dashurisë do të gjejë ekuilibrin e nevojshëm dhe ka shumë gjasa që sot të filloni një lidhje të re premtuese.

Sot është dita e duhur për punë apo marrëveshje financiare, të cilat kanë mbetur pezull nga e kaluara, por edhe për fillime të reja.

Virgjëresha

Sot do të arrini të përballoni shumë detyrime dhe të pazgjidhura, por edhe të arrini shumë qëllime të larta dhe të rëndësishme, të cilat prej kohësh dëshironi t’i përmbushni.  Përveç kësaj, është koha ideale për të punuar për të përmirësuar gjendjen tuaj fizike dhe pamjen tuaj.

Nëse jeni beqarë, nuk duhet të magjepseni më nga fjalët dhe premtimet e mëdha. Nëse jeni të përkushtuar, arrini përmes bisedave me gjysmën tjetër të gjeni zgjidhje për disa probleme në marrëdhënien tuaj.

Sot mund të prisni suksese pune, por edhe zgjidhje financiare, përderisa veproni.

Peshorja

Ju i përgjigjeni në mënyrë perfekte çdo situate, kryesisht për shkak të veprimit tuaj dinamik dhe efektiv! Ju mund të prisni eksitim, optimizëm, rinovim emocional, gëzim dhe kohë të mira.

Nëse jeni beqarë, ju mjaftojnë pushtimet, sukseset, flirtet dhe admiruesit dhe shumë rrëfimet e dashurisë. Nëse jeni të fejuar, sigurohuni që sot t’i jepni rëndësinë e duhur dëshirave dhe nevojave të gjysmës tjetër, nëse doni të gjeni ekuilibrin.

Vendimet tuaja të guximshme, në punë, por edhe në atë financiar, do të sjellin sukses sot.

Akrepi

Nëse jeni të fejuar, shmangni ankesat dhe ankimet me të dashurin tuaj, sepse pasiguritë tuaja janë duke u kapur. Nëse jeni beqarë, sot kërkoni të përqendroheni te një person nga e kaluara juaj romantike, që tani po ju afrohet sërish.

Sot mundeni dhe i përmbushni në mënyrë perfekte detyrimet e punës dhe financiare!

Shigjetari

Sot, miku Shigjetar, veprimet e tua, si dhe idetë e tua, karakterizohen nga shpejtësia dhe efikasiteti. Kontaktet dhe komunikimet tuaja janë të shpejta, efikase dhe konstruktive. E vetmja gjë që duhet të keni kujdes sot është tendenca juaj për thashetheme dhe gabime, për shkak të nxitimit, gjatë drejtimit të automjetit.

Nëse jeni të fejuar, përpiquni të jeni më të përgjegjshëm, serioz dhe të sinqertë në marrëdhënien tuaj. Nëse jeni beqarë, ju pëlqejnë njohjet e reja, takimet dhe flirtet!

Komunikimi i duhur dhe idetë tuaja të mprehta do të sjellin sukses profesional. Në planin financiar do ketë disa shpenzime udhëtimi.

Bricjapi

Sot  përpiquni të mos jeni absolut në mendimet tuaja dhe kaq këmbëngulës, duke hedhur poshtë drejtpërdrejt mendimin e atyre që ju rrethojnë.  Sido që të jetë, sot mund të gjeni lehtësisht zgjidhje për problemet dhe çështjet që ju shqetësojnë, por jepini kohën e duhur situatave që të zhvillohen dhe mos nxitoni duke i shtyrë situatat.

Nëse jeni beqar, fokusoheni te një person specifik që ju intereson. Bëhuni gati që ai t’ju tregojë shenja interesi, qoftë edhe me hapa të ngadaltë. Nëse jeni të fejuar, kërkoni nga marrëdhënia juaj siguri, stabilitet, sensualitet dhe besim.

Idetë e reja për sa i përket parave dhe punës do të sjellin zgjidhje dhe favore, ndaj mos hezitoni për asnjë moment, zbatoni ato.

Ujori

Hëna është sot në shenjën tuaj, mik Ujor dhe ju e keni vërtet suksesin në duart tuaja, për shkak të veprimit tuaj vendimtar dhe të drejtpërdrejtë, përderisa shmangni prirjen tuaj për mburrje dhe shpërthime.  Keni besim absolut në veten tuaj dhe nëse ruani një profil të ulët, do të keni sukses në marrëdhëniet ndërpersonale, shoqërimin dhe kontaktet.

Nëse jeni beqarë, sot mund të pretendoni atë personin që dëshironi dhe do arrini lehtësisht ta sharmoni dhe joshni. Nëse jeni të fejuar, vetëbesimi ju ndihmon sot, për të përmbushur synimet e dashurisë që lidhen me marrëdhënien tuaj.

Mos shkaktoni tensione te kolegët tuaj, vetëm për arsye egoiste! Në planin financiar mos bëni blerje të rëndësishme sot.

Peshqit

Të dashur Peshq, preferoni sot të shmangni mbledhjet shoqërore dhe të bëni introspeksionin tuaj. Sigurohuni që të qëndroni të pandikuar nga opinionet e atyre që ju rrethojnë, sepse ajo që dëgjoni nuk është ajo që mendoni. Përkundrazi, besoni pa hezitim, intuitës suaj të zhvilluar, përpara çdo vendimi.

Nëse jeni të fejuar, shmangni dashuritë paralele dhe të ndaluara, sepse jeni në rrezik zbulimesh. Nëse jeni beqarë, mos u besoni verbërisht lajkave dhe fjalëve të mëdha, sepse do zhgënjeheni.

Duhet vëmendje sot, në gabimet në punë dhe paratë, sepse pasojat do t’ju stresojnë.