Horoskopi 17 gusht 2022

Dashi

Dashi i dashur, më në fund sot do të rivendosë besimin dhe sigurinë në jetën tuaj dhe në përgjithësi në jetën tuaj të përditshme. Nëpërmjet ndërveprimeve dhe marrëdhënieve ndërpersonale, ju do të jeni në gjendje të lëvizni fijet, pikërisht ashtu siç dëshironi. Nëse jeni të fejuar, sot do të zbuloni se partneri juaj, me përparimin e marrëdhënies, aq më i sinqertë dhe më i përkushtuar është ndaj jush. Nëse jeni beqarë, do të shihni disa lëvizje diskrete flirtimi nga personi që ju intereson. Nga ana financiare lajmet janë vetëm pozitive, çfarëdo që të ndiqni sot.

Demi

I dashur Dem, bëhuni gati të shkëlqeni sot, me Hënën në shenjën tuaj. Jeni qartazi entuziastë, pasionantë, të shtyrë dhe të gatshëm për aktivitet dhe fillime të reja. Por kini kujdes, sepse shumë lehtë mund të tërhiqeni nga spontaniteti dhe impulsiviteti juaj dhe të bëni gabime. Nëse jeni beqar, shfrytëzoni mundësitë që vijnë tani dhe hapni rrugë të reja për ju, plot suksese dashurie dhe perspektiva për fillime të reja dhe njohje të reja. Nëse jeni të fejuar, do të shijoni momente të nxehta. Shumë shpenzime të pakuptimta bëni sot dhe pasojat do t’ju stresojnë. Në biznesin tuaj, ju jepni më të mirën tuaj dhe suksesi është i sigurt.

Binjakët

Të dashur Binjakë, dita e sotme ka nevojë për pak më shumë kujdes, veçanërisht në lidhje me pritshmëritë, shpresat, idealizimet dhe iluzionet në marrëdhëniet dhe ndërveprimet ndërpersonale. Nëse jeni të fejuar shijoni momente butësie, romantike dhe sentimentale me partnerin tuaj. Nëse jeni beqarë, mos investoni sot në njohje të reja dhe fjalë të mëdha, sepse mund të zhgënjeheni. Në fushën e karrierës, përfitoni nga krijimtaria juaj e shtuar, por hiqni dorë nga ëndrrat tuaja.

Gaforrja

Sot i dashur Gaforre, ti je vërtet në më të mirën tënde. Nëse jeni beqarë, e lini veten pa u kujdesur për rregullat, drejt një dashurie të re emocionuese që vjen në jetën tuaj. Nëse jeni të fejuar nëse shmangni prirjen tuaj për pavarësi dhe kundërshtim, arrini të rinovoni marrëdhënien tuaj me partnerin në mënyra të ndryshme të këndshme. Shmangni sjelljen tepër miqësore që keni tendencë të shfaqni tani, me kolegët dhe partnerët. Në fushën financiare, ndoshta jeni më bujarë se sa kanë nevojë të tjerët.

Luani

I dashur Luan, sot mund të jetë një ditë e lodhshme, plot përgjegjësi dhe çështje praktike, të cilat ju stresojnë. Karriera tërheq pjesën më të madhe të interesit tuaj sot dhe padyshim që do të keni shumë mundësi në këtë fushë për të pasur sukses. Në planin financiar jeni më të organizuar dhe kështu i gjeni zgjidhjet.

Virgjëresha

Sot e dashur Virgjëreshë, zgjohesh me buzëqeshje dhe me siguri deri në mbrëmje humori yt do të bëhet gjithnjë e më i mirë, për shkak të ngjarjeve dhe rrethanave. Ju mund të prisni lajme dhe mesazhe të këndshme që do t’ju japin gëzim, optimizëm dhe mundësi për të arritur shumë nga qëllimet tuaja të larta. Nëse jeni beqarë, bëhuni gati për flirtim, njohje, takime, mesazhe dhe telefonata që vijnë dhe ju afrojnë qëllimit tuaj romantik. Nëse jeni të fejuar, sigurohuni që t’i jepni kohën e nevojshme partnerit tuaj dhe të merreni me të në mënyrë efektive. Profesionalisht, por edhe financiarisht, merrni iniciativa dhe guxoni të vazhdoni me marrëveshje dhe bashkëpunime të reja.  Fati është padyshim në anën tuaj.

Peshorja

Sot është dita që përmes ndërveprimeve do t’ju tregojë se kush e meriton të jetë në jetën tuaj dhe kush jo.  Disa nga marrëdhëniet dhe kontaktet tuaja ndërpersonale do të kenë një humor enigmatik, i cili ju zgjon interesin, por në të njëjtën kohë ju shton dyshimin dhe pasigurinë! Nëse jeni të fejuar bëni kujdes të mos e teproni, sidomos në çështjet e xhelozisë dhe posesivitetit.  Nëse jeni beqar, përpiquni të mos e ngatërroni seksin me dashurinë.  Profesionalisht fokusohesh te kolegët dhe më në fund kupton se kush e meriton besimin tënd dhe kush jo.  Financiarisht, sot vjen rritja e të ardhurave dhe shlyerja e borxheve.

Akrepi

Sot, mik Akrep, arrin t’i japësh fund përfundimisht konfuzionit që ka pllakosur marrëdhëniet dhe kontaktet tuaja ndërpersonale. Nëse jeni beqarë, bëhuni gati sot për një njohje të re, me një person që premton vërtet stabilitet dhe të ardhme.  Jepini atij një shans.  Nëse jeni të fejuar, ndjeni sërish kënaqësi dhe siguri në marrëdhënien tuaj. Në planin financiar do jeni të detyruar të merrni sot disa vendime, të cilat nuk ishit ende gati t’i merrnit.

Shigjetari

I dashur Shigjetar, sot ndjeni se ata që ju rrethojnë po largohen emocionalisht nga ju, ndërkohë që detyrimet praktike dhe detyrat po shtohen gjithnjë e më shumë. Megjithatë mos u shqetësoni. Sot është padyshim një mundësi e dobishme për të zgjidhur punët tuaja, për t’u kujdesur për trupin dhe pamjen tuaj. Nëse jeni beqar, një person nga vendi i punës ju afrohet romantikisht dhe ju përgjigjeni. Nëse jeni të fejuar partneri juaj sot nuk do t’jua shprehë dashurinë me fjalë, por me veprime dhe trajtime. Në planin financiar jeni të detyruar të frenoni shpenzimet tuaja, për të mos u stresuar sërish.

Ujori

Sot jeni shumë më i ndjeshëm, i butë dhe qartësisht më i hapur ndaj çdo lloj qëndrimi emocional, kur bëhet fjalë për marrëdhëniet tuaja ndërpersonale. Megjithatë, interesi juaj është i përqendruar te mjedisi familjar dhe te njerëzit tuaj të afërt. Nëse jeni të fejuar, më në fund ndiheni të sigurt dhe i besoni gjysmës tjetër, pasi ai do t’ju tregojë gjithë përkushtimin e tij në praktikë. Nëse jeni beqarë dhe jeni të interesuar për një dashuri të vjetër, sot është dita që do t’ju japë mundësinë të bëni një lëvizje për t’u rilidhur. Në karrierë rikthehen disa detyrime të vjetra që duhet t’i shlyeni tani, por edhe disa mundësi që duhet t’i shfrytëzoni menjëherë. Në planin financiar nuk do ketë ndryshime dhe ndryshime të veçanta.

Peshqit

Të dashur Peshq, sot po bëheni qartë më të shoqërueshëm, më popullor dhe të angazhuar në kontakte ndërpersonale. Me siguri do ta ndjeni jetën tuaj shoqërore të përtërirë, por duhet të shmangni thashethemet, gënjeshtrat dhe tendencën tuaj për të marrë atë që ju thuhet në vlerë dhe të reagoni në mënyrën e gabuar. Nëse jeni të fejuar, kërkoni sot një bisedë të thellë me partnerin tuaj, duke shmangur zënkat, keqkuptimet dhe mosmarrëveshjet e forta. Nëse jeni beqarë dhe jeni të interesuar për një person të caktuar, sot ka mundësi që ai të përpiqet të kontaktojë me ju. Në karrierë, diçka e re po vjen dhe ju emocionon vërtet. Megjithatë, nga ana financiare do të ketë shpenzime për një automjet apo për vëllezërit e motrat.