Sunny Hill Festival

Horoskopi 24 gusht 2022

Dashi

Miku Dashi, sot do të jesh më i ndrojtur, i mbyllur, emocional dhe sigurisht i ndjeshëm. Do t’ju shqetësojë një çështje, në lidhje me shtëpinë dhe familjen, pozitive ose negative. E sigurt është se marrëdhëniet familjare dhe çështjet shtëpiake do të përmirësohen në mënyra të ndryshme.  

Nëse jeni beqar, kujtimet dhe nostalgjia ju tërheqin drejt një dashurie të kaluar. Mendoni shumë përpara se të bëni një hap prapa, sepse mund të zhgënjeheni.

Sot kushtet në sektorin e punës do t’ju ndihmojnë të përmirësoheni si punonjës dhe si profesionist. Në planin financiar do ketë ankth nëse do ia dilni mbanë me shpenzimet e shtëpisë.

Demi

Miku Demi, bëhuni gati për një ditë të këndshme, freskuese dhe të gëzueshme. Ju e përmirësoni jetën tuaj shoqërore në maksimum, e pasuroni mjedisin tuaj me njohje të reja dhe shoqëri të këndshme dhe ndiheni shumë të kërkuar dhe të dashur në rrethet tuaja shoqërore. 

Nëse jeni të fejuar, sot është dita e duhur për të vazhduar bisedën që keni dashur të bëni prej kohësh, me partnerin tuaj. Nëse jeni beqarë, përmes një aktiviteti intensiv shoqëror, do të kënaqeni me flirtin, mesazhet e dashurisë, njohjet e reja, pushtimet dhe shumë fansa.

Në fushën e karrierës, idetë tuaja dhe zbatimi i tyre i shërbejnë në mënyrë të përkryer qëllimeve dhe qëllimeve tuaja. Në planin financiar keni fat dhe favor, por me siguri rrezikoni shumë dhe shpërdoroni para.

Binjakët

Të dashur Binjakë, sot situatat dhe rrethanat do ta drejtojnë interesin dhe veprimin tuaj drejt besimit dhe sigurisë personale. Nëpërmjet kontakteve dhe ndërveprimeve ndërpersonale, do të arrini të nxirrni në pah cilësitë tuaja personale dhe të rikuperoni vetëvlerësimin tuaj.

Nëse jeni beqarë, një person do ju japë shenja të matura dhe të ndrojtura të interesit romantik për ju. Nëse jeni të fejuar, do të zbuloni se partneri juaj përpiqet me të gjitha forcat të qetësojë shpirtrat dhe të rivendosë ekuilibrin në marrëdhënien tuaj.

Profesionalisht koha po ju shtyn, por do ia dilni të përballoni detyrimet. Dita do ju japë edhe mundësinë për të rritur të ardhurat.

Gaforrja

Ju dalloni nga guximi, potenciali, guximi, entuziazmi, energjia dhe argëtimi. Një nga mundësitë e ditës është padyshim mundësia që ju jep për të kryer komunikime të këndshme.

Nëse jeni të fejuar partneri juaj vlerëson qartësinë e fjalës suaj dhe ndershmërinë tuaj.  Nëse jeni beqarë, mund të ngopeni duke flirtuar me personin që ju intereson apo edhe me njohje të reja emocionuese.

Profesionalisht keni potencial të pafund për sukses sot, përderisa nuk e merrni lehtë. Në planin financiar, tendenca juaj për të shpenzuar në mënyrë të paarsyeshme do të sjellë humbje si tani ashtu edhe në të ardhmen.

Luani

Miku Luan, sot ju ktheni vëmendjen dhe fokusoheni ekskluzivisht në gjendjen tuaj mendore dhe emocionale. Nëpërmjet rrethanave dhe situatave që do të lindin, ju i njihni nevojat tuaja më të thella dhe dëshirat tuaja reale.  Për t’i përmbushur ato, lëvizni në prapaskenë.

Nëse jeni të lidhur në marrëdhënien tuaj me të dashurin tuaj dhe veçanërisht në aspektin e dëshirave tuaja, ka të ngjarë të ketë dështime ose zhgënjime. Nëse jeni beqarë, mos investoni në njohje të reja sot, sepse do të zbarkoni shumë.

Shmangni intrigat dhe thashethemet në vendin e punës, për të mos u ekspozuar. Në planin financiar organizoheni dhe gjeni zgjidhje.

Virgjëresha

Shoku Virgjëreshë, dita e befasisë dhe ndryshimit sapo ka ardhur. Bëhuni gati për ndryshime të mprehta, por patjetër pozitive në jetën tuaj. Miqtë janë pranë jush, në çdo aktivitet që bëni dhe qartësisht afroheni emocionalisht, pasi dashurinë dhe përkushtimin ndaj jush e dëshmojnë me fjalë, por edhe me vepra.

Nëse jeni beqarë, jeni të vendosur të ndryshoni gjithçka dhe të ndërmerrni rreziqe romantike. Ju mund të keni pasur ndjenja deri tani për një person të caktuar dhe sot papritur, interesi juaj kthehet në një person të ri. Nëse jeni të fejuar shijoni një atmosferë freskuese dhe të lumtur në marrëdhënien ose martesën tuaj.

Në karrierë ruani marrëdhënie të shkëlqyera me kolegët, por financiarisht ka shumë shpenzime të papritura dhe jeni të stresuar.

Peshorja

Reagimet tuaja të pjekura, por edhe përgjigjet dhe përgjigjet tuaja të mençura dhe të kujdesshme, fitojnë respektin dhe admirimin e atyre që ju rrethojnë, edhe nëse kjo ngjall zilinë e konkurrentëve dhe rivalëve.

Nëse je të fejuar shpreh emocion, pa ekzagjerime dhe fjalë të mëdha, por me veprime dhe me formalitet. Nëse jeni beqarë, sot pritet një njohje që premton të ardhme dhe stabilitet.

Karakterizoheni nga një frymë kursimi dhe vendosni të organizoheni financiarisht në mënyrë që të mund të përfitoni! Profesionalisht jeni të suksesshëm dhe përmbushni ambiciet.

Akrepi

Sot, mik Akrep, ke sukses dhe i kthen ndjenjat dhe nevojat e thella në veprim dhe veprim. Nëse keni nxitim të moderuar dhe entuziazëm të tepruar, që mund t’ju çojë në gabime, do të arrini të keni pozitivitet dhe favore, në kontakte, por edhe në udhëtime.

Nëse jeni beqarë, dashuria për aventurën, pakujdesia dhe rinovimi romantik do ju çojë drejt kontakteve romantike dhe flirtimit dhe do ju sjellë njohje të reja, pushtime dhe admirues të pafund. Nëse jeni të fejuar, rinovoni marrëdhënien me partnerin, me aktivitete të këndshme.

Fusha e karrierës ka nevojë për vëmendje, pasi jeni mjaft impulsiv, duke rënë në gabime.  Në planin financiar arrini objektiva dhe në fakt dita është e përshtatshme për kontrata dhe marrëveshje financiare.

Shigjetari

Sigurisht, do të ketë momente tensioni të brendshëm. Përfitoni nga energjia dhe mprehtësia juaj për të bërë sqarimet e nevojshme në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale.

Nëse jeni beqarë, do të keni pushtime të jashtëzakonshme dhe të konsiderueshme. Nëse jeni të fejuar, përfitoni nga favori seksual, por mos shkaktoni zënka për arsye xhelozie, kërkuese dhe posesive.

Profesionalisht, përpiquni t’i mbroni kolegët tuaj nga grindjet dhe tensionet. Në planin financiar mund të prisni zhvillime pozitive pa u përpjekur.

Bricjapi

I dashur Bricjap, sot do të përballeni me njerëzit dhe situatat me dashamirësi, mirësi, maturi dhe drejtës. Është dita e duhur për të njohur dhe pranuar gabimet tuaja, për t’iu afruar sërish njerëzve nga të cilët jeni distancuar për çfarëdo arsye, por edhe për të forcuar marrëdhëniet tuaja ekzistuese ndërpersonale.

Nëse jeni të fejuar, do të keni sukses sot dhe do të forconi marrëdhënien tuaj dhe do të afroheni emocionalisht me partnerin tuaj. Nëse jeni beqarë, jeni të kënaqur me njohjet, por edhe disa kontakte romantike, të cilat do t’ju japin shpresë për të ardhmen e afërt.

Harmonia dhe ekuilibri karakterizojnë kolegët dhe bashkëpunimet tuaja. Në planin financiar do përballeni me ulje-ngritje.

Ujori

Miku Ujor, detyrimet mund të jenë të shumta tani, por sot arrini të gjeni rehatinë dhe lehtësinë që ju nevojitet, për t’i përpunuar dhe mbyllur çështjet pezull. Ditë ideale për të marrë vendime për shëndetin, për të filluar një dietë, stërvitje ose fuqizim mendor.

Nëse jeni beqarë, një romancë në mjedisin tuaj profesional do ketë zhvillime dhe do ju japë gëzim. Nëse jeni të fejuar, mos e kritikoni vazhdimisht partnerin tuaj për gabimet e tij të vogla.

Ju menaxhoni dhe keni sukses në vendin e punës, me punë të palodhur dhe performancë të admirueshme. Në planin financiar nuk do ketë ndonjë zhvillim të veçantë, përveç disa detyrimeve, që i keni organizuar tashmë.

Peshqit

Miku i peshqve, sot do të keni sukses dhe do të arrini qëllime të larta, edhe pa punuar shumë.  Shijojeni ditën tuaj me pasion, guxim, buzëqeshje dhe vullnet dhe do të jetoni momente të bukura.  Dashuria e xhirove do t’jua kthejë vetëbesimin, por duhet të shmangni mendjelehtësitë.

Nëse jeni të fejuar, marrëdhënia juaj me partnerin tjetër ngjyroset nga emocionet, pasioni, momentet e lumtura, ndershmëria dhe romanca. Nëse jeni beqarë, gëzoni emocione në dashuri, pushtime, admirues dhe fat romantik që do t’ju japë mundësinë të gjeni dashuri të madhe.

Në aspektin profesional, sot do të arrini të arrini ambicie të rëndësishme. Megjithatë financiarisht do bëni shpenzime absurde, për arsye pamjeje.