Kosova mposhtet 2:0 nga Hungaria

Ndonëse ka luajtur një pjesë të parë të mirë, Kosova nuk ia doli t’i rezistojë Hungarisë deri në fund.
Të martën mbrëma më “Pushkash Arena” në Budapest, Kosova humbi  2:0 nga Hungaria.

Ndeshja u vendos në pjesën e dytë, në të cilën hungarezët e papërshtatshëm i shënuan dy gola.

Për 1:0 shënoi ylli hungarez Dominik Szoboszlai në minutën e 58-të. Golin e dytë e realizoi Zsolt Nagy në minutën e 86-të.

Në pjesën e dytë Kosova kishte paraqitje të zbehtë dhe humbja ishte e pashmangshme.

Ndryshe “Dardanët” janë paraqitur në pjesën e parë. Kishin raste më të mira se vendasit, por që nuk i realizuan.

Edon Zhegrova e Vedat Muriqi kishin rastet më të mira, por që nuk i konkretizuan. Goditja e Zhegrovës u devijua, ndërsa Muriqi gjuajti zbehtë.