Moti me diell dhe vranësira në Kosovë

Të dielën në Kosovë do të mbajë mot ngjashëm me diell dhe vranësira, sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHK).

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-19 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-33 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-8 m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.