Sunny Hill Festival

Horoskopi 7 gusht 2022

Dashi 

Sot me Trinin Venus-Neptun, ju gëzoni një jetë të lumtur familjare, kënaqësi emocionale, paqe dhe siguri në jetën tuaj.

Nëse jeni beqar, interesi juaj drejtohet drejt së kaluarës tuaj romantike dhe mund të ketë një përpjekje premtuese për t’u rilidhur, pas një komunikimi me ish-partnerin tuaj.

Në karrierën tuaj, një ngjarje sot do t’ju rikthejë besimin dhe kënaqësinë. Në planin financiar mund të ketë disa shpenzime që lidhen me shtëpinë.

Demi

Fjalët dhe aftësitë tuaja komunikuese ju ndihmojnë të arrini qëllimet dhe dëshirat, falë Trinës Venus-Neptun. Përveç kësaj, dita sjell lajme të këndshme, takime dhe mesazhe të gëzueshme. Megjithatë, sheshi i njëkohshëm Mars-Saturn do t’ju sjellë përçarje dhe vështirësi të mëdha në shumë fusha të jetës tuaj.

Ju pret një sukses absolut financiar. Profesionalisht do të përballeni me keqkuptime me partnerët.

Binjakët

Me treshen Venus-Neptun, është dita e duhur për të eliminuar nga jeta jote aktivitetet rraskapitëse shoqërore dhe për të kaluar momente të bukura, domethënëse me njerëzit që mund t’u besosh vërtet. Megjithatë, sheshi i njëkohshëm Mars-Saturn do t’ju sjellë një zbulim që do t’ju zhgënjejë.

Nëse jeni të fejuar me partnerin, afroheni emocionalisht dhe shijoni momente të buta së bashku. Megjithatë, larg dashurive të ndaluara. Nëse jeni beqarë, një dashuri e kaluar do të kthehet sërish në jetën tuaj.

Gaforrja

Sot, mënyra se si komunikoni është e lakmueshme dhe ndihmon në rritjen e mundësive tuaja për të përmbushur një ëndërr. Prisni gjithashtu një lajm të gëzueshëm sot. Sidoqoftë, sheshi i njëkohshëm Mars-Saturn do t’ju vërë përballë një shoku.

Në fushën e punës, por edhe atë financiare, një ëndërr madhështore e juaja do të realizohet, mjafton të përfitoni nga talentet tuaja oratorike.

Luani

Me treshen e sotme Venus-Neptun, mund të lexoni synimet e bashkëbiseduesve tuaj, të kuptoni thellësisht situata të caktuara dhe të parashikoni se cilat do të jenë pasojat e tyre. Megjithatë, sheshi i njëkohshëm Mars-Saturn do të njollosë imazhin tuaj shoqëror, për shkak të sjelljes suaj të gabuar.

Veprimet në prapaskenë të favorizojnë në fushën e karrierës. Në planin financiar do jeni shumë të shtrydhur.

Virgjëresha

Sot treshja Venus-Neptun ju shtyn të bëni ndryshime që keni dashur të bëni prej kohësh dhe të përmbushni qëllimet ambicioze, me ndihmën e miqve tuaj! Megjithatë, sheshi i njëkohshëm Mars-Saturn do t’ju sjellë humbje të vogla, për shkak të prirjes suaj për të qenë joserioz.

Disa rrethana dhe ndryshime të papritura sot i shërbejnë shumë qëllimeve tuaja profesionale dhe financiare.

Peshorja

Normalizimi i marrëdhënieve familjare dhe familjare, zgjidhja e problemeve të së shkuarës dhe mbi të gjitha përmirësimi i imazhit tuaj social favorizohen sot me Trinën Venus-Neptun. Megjithatë, sheshi i njëkohshëm Mars-Saturn do t’ju sjellë një zbulim të pakëndshëm.

Në punë jeni të favorizuar për promovim apo fillime të reja! Dhe financat tuaja po rrjedhin ashtu siç duhet.

Akrepi 

Fati është plotësisht në anën tuaj, ju arrini qëllime të larta dhe ëndrra madhështore, forconi marrëdhëniet shoqërore, përmirësoni kontaktet me vëllezërit e motrat dhe fqinjët dhe shijoni udhëtime të këndshme. Megjithatë, sheshi i njëkohshëm Mars-Saturn do t’ju sjellë një pushim të madh, me një marrëdhënie të rëndësishme ndërpersonale.

Në karrierën tuaj, idetë tuaja të mprehta dhe mendja juaj e shkathët ju japin zgjidhje të rëndësishme për problemet tuaja. Në planin financiar është një ditë e mirë për kontrata dhe fillime të reja.

Shigjetari 

Përfitoni nga mendja juaj e shpejtë, por edhe mprehtësia juaj dhe arrini të arrini mjaft nga ato që keni dashur prej kohësh. Megjithatë, sheshi i njëkohshëm Mars-Saturn do t’ju sjellë pengesa që kanë të bëjnë me çështje praktike dhe jetën e përditshme.

Në fushën e punës, një zbulesë do t’ju ndihmojë. Gjithashtu, sot keni shumë favore financiare.

Bricjapi 

Afroheni me njerëz nga të cilët keni qenë të larguar së fundmi dhe gjithashtu, gjatë ditës, ju shijoni të gjitha ndërveprimet tuaja ndërpersonale. Megjithatë, sheshi i njëkohshëm Mars-Saturn do t’ju sjellë humbje të vogla për shkak të arrogancës.

Sektori i punës është mjaft i favorshëm sot, sidomos për aftësinë tuaj për të bashkëpunuar siç duhet. Në planin financiar shpenzoni shumë, kryesisht për të kënaqur të tretët.

Ujori 

Do t’ju ndihmojë shumë, për sa i përket pamjes tuaj, pasi rinovohet në maksimum dhe ju vërtet shkëlqeni. Megjithatë, sheshi i njëkohshëm Mars-Saturn do t’ju sjellë probleme dhe vështirësi të mëdha, në zonën e shtëpisë dhe familjes.

Nëse jeni beqarë, një person nga ambienti juaj i punës do ju tregojë pasionin e fshehtë për ju.

Do të ketë pozitivitet në jetën e punës, përderisa përfitoni nga krijimtaria juaj. Në planin financiar duhet menjëherë planifikimi i duhur.

Peshqit

Temat që kanë të bëjnë me fëmijët, ambiciet personale dhe veprimet krijuese janë veçanërisht të favorizuara. Megjithatë, sheshi i njëkohshëm Mars-Saturn do t’ju sjellë një mesazh apo lajm të pakëndshëm.

Nëse jeni beqarë, keni shumë pushtime të jashtëzakonshme dhe nuk dini cilin të zgjidhni të parën.

Në fushën e karrierës, ju jeni një partner i bukur dhe i përsosur. Në planin financiar jeni shumë të favorshëm për lojërat e fatit sot.