Nesër priten reshje borë në Kosovë

Nesër (e mërkurë), do të mbajë mot i vranët dhe kohë pas kohe me reshje bore.

Temperaturat më të ulëta do të lëvizin ndërmjet -3 deri -1, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 1 deri 2 gradë, njofton Klan Kosova

Ndërsa dita e enjte do të karakterizohet me mot me vranësira të shpërndara dhe më rritje të lehta të temperaturave maksimale.

Shtypja atmosferike do të regjistrojë vlera rreth normales, do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1 deri 11 m/s.