Noe Biden infektohet me koronavirus

Presidenti amerikan, Joe Biden, është infektuar me Coronavirus dhe ka simptoma të lehta, ka thënë Shtëpia e Bardhë.

Sipas njoftimit, ai ka rezultuar pozitiv për COVID-19, mëngjesin e sotëm.

Biden është i vaksinuar plotësisht kundër COVID-19, sëmundjes që shkakton koronavirusi, si dhe ka marrë dy doza përforcuese të vaksinës.