Parashikimi i moti për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Bëhet e ditur se parashihen vranësira të dendura të cilat gjatë pjesës së dytë të ditës, përcjell Klankosova.tv.

“Kushtet biometeorologjike do të jenë relativisht të mira. Do të fryjë erë nga perëndimi dhe verilindja e lehtë deri mesatare”, thuhet në njoftimin e IHKM-së.