Rita Ora ndahet nga i dashuri, pas tre muajsh romancë

Rita Ora dhe Ligji i Rafferty i kanë dhënë fund lidhjes pas tre muajsh romancë.

Çifti u takuan së pari gjatë xhirimeve të filmit të fundit Oliver Twist, transmeton Indeksonline.

Ajo dukej se kishte mbaruar para se të mund të fillonte vërtet pasi marrëdhënia e tyre u shkatërrua pas tre muajsh.

Ata u takuan kur gjykatësi The Masked Singer mori rolin e Artful Dodger dhe djali i Jude mori pjesën e personazhit kryesor në film.

Dashuria e tyre u bë publike kur ata u fotografuan duke mbajtur duart në mbrëmjen e British Fashion Awards.

Thuhet se raportet e tyre u ftohën, kur Rita po banonte në Los Anxhelos pasi ajo ishte duke u rikuperuar pas heqjes së bajameve.

Ndërkohë, që djali i Jude Law ishte në Londër, prandaj distanca në mes tyre kishte ndikuar. Ata madje nuk kaluan kohë së bashku as në ditën e Shën Valentinit.

Në anën tjetër, Rita është e njohur për jetën e saj dinamike të dashurisë e cila ndër vite që ka qenë në qendër të vëmendjes.

Nga dashuria e saj e parë tek DJ Calvin Harris e deri tek takimet me aktorin Andrew Garfield dhe ylli e Keeping Up With Kardashians, Rob Kardashian .

Këngëtari madje u përfol se kishte pasur një flirtim edhe me Brooklyn Beckham, djalin e futbollistit David Beckham./Indeksonline/