Njihuni me trajnerin më të kërkuar për trajnime individuale në Kosovë, super Hivzi Ahmetin

Ish-lojtari i shumë klubeve futbollistike tash trajner i futbollit Hivzi Ahmeti, është duke organizuar kurse intenzive…

Redon Gashi nënshkruan kontratë me TSG Hoffenheim

Redon Gashi ka nënshkruar kontratë tre vjeçare me TSG Hoffenheim U16.  Gashi i cili luan në…

Trajneri i KF Llapit 𝗽𝗿𝗲𝘁 𝗻𝗲̈ 𝘃𝗶𝘇𝗶𝘁𝗲̈ 𝗶𝘀𝗵-𝗳𝘂𝘁𝗯𝗼𝗹𝗹𝗶𝘀𝘁𝗶𝗻, 𝘁𝗮sh 𝗺𝗲𝗻𝗮𝘅𝗵𝗲𝗿𝗶𝗻 𝗯𝗲𝗹𝗴, 𝗠𝗶𝗸𝗲 𝗩𝗲𝗿𝘀𝘁𝗿𝗮𝗲𝘁𝗲𝗻

Pritet bashkëpunim i shpejtë mes KF Llapi dhe menaxherit belg, Mike Verstraeten për zbulimin dhe transferimin…

Në Kosovë po qëndron Mike Verstraeten, ish-futbollisti belg

Këto ditë në Kosovë po qëndron Mike Verstraeten, ish-futbollisti belg, me ftesë të trajnerit dhe ish-futbollistit…

Këta janë dy të rinjtë që pritet në shkëlqejnë në futboll

Loja e futbollit është më e popullarizuara në botë, po ashtu edhe në Kosovë, ku shumë…

Sylë Sylejmani, futbollist me potencial të madh

E ardhme e mirë në sportin e futbollit, e pret edhe qendërsulmuesin, Sylë Sylejmani  19 vjeç,…

Trajnerët të cilët po bëjnë ndryshimin në zhvillimin e talenteve të rinj në futbollin e Kosovës

(Futbolli është një lojë truri, ku të vraponi, kur të vraponi, kur të mbuloni, kur të…