Molliqaj i reagon Kurtit: Kryeministër lëre inatin, plotësoje kërkesën e punëtorëve

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Albin Kurti, i cili tha…

PSD me aksion, Molliqaj: Qeveria legalizoi dokumentet ilegale, të vulosura nga Serbia

“Strukturat paralele u legalizuan, rroftë qeveria”, shkruan në pankartën e vendosur nga Partia Socialdemokrate (PSD), para…

Molliqaj: Albin Kurti po i zbaton marrëveshjet e vjetra

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka thënë se Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka…

Arrestohet Dardan Molliqaj

Është arrestuar Dardan Molliqaj, kreu i Partisë Socialdemokrate (PSD). Arrestimi i tij erdhi pasi u pezullua…

Lëshohet urdhërarrest për Dardan Molliqajn

Për shkak se Dardan Molliqaj kryetar i Partisë Socialdemokrate (PSD) dhe i akuzuari tjetër Fatos Sahiti kanë…

Molliqaj: Demaçi s’ia kërkoi Kurtit që të bëhej veteran i UÇK-së, ata s’flisnin fare në atë kohë

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka ripërsëritur qëndrimin e tij – për çka edhe partia e…

Molliqaj: Në VV u dakorduam që rastin e Astrit Deharit mos ta quajmë vrasje apo vetëvrasje – Albini i pari e theu premtimin

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj ka folur për rastin e Astrit Deharit, duke thënë se asnjëherë…

Molliqaj: Kosova po rrezikohet me Albin Kurtin – opozita po pret kur ai do ta rrëzojë veten

Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj në një intervistë në “Përballje” në Telegrafi.com me kryeredaktorin…

Nuk ka paraburgim për Molliqajn, urdhërohet të paraqitet në stacion policor

Gjykata Themelore në Prishtinë, nuk ka përfillur kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit…

Dardan Molliqaj del sot para Gjykatës

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj pritet të dalë sot para Gjykatës Themelore të Prishtinës. Seanca…