Sunny Hill Festival

E gjeti një çantë me 7500 euro, qytetari në Gjilan e dorëzoi në Polici

Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast në rajonin e Gjilan, ku sot një qytetar…

E bëri shqiponjën para tifozëve serbë, UEFA e penalizon gazetarin kosovar, ia heq akreditimin

Gazetari i sportit, Arlind Sadiku është përjashtuar nga UEFA dhe i është hequr akreditimi për Kampionatin…

Për punëtorët e shtetit pagat rriten në verë, zgjdhjet në tetor?

Ish-shefi i kabinetit në qeverinë e Ramush Haradinaj, Avni Arifi, ka bëre një postim, ku ka…

Konfiskohen mbi 3 mijë euro false në Fushë-Kosovë

Policia e Kosovës ka sekuestruar 3400 euro në Fushë Kosovë, të cilat dyshohet se janë falsifikuar.…

Mjetet e klientëve të Bankës Kursimore janë të sigurta pas aksionit policor në veri, thotë banka

Mjetet e të gjithë klientëve të Bankës Kursimore të Postës janë të sigurta dhe nuk do…

Operacioni policor në veri: Sekuestrohen 1.6 milion euro dhe mbi 74 milionë dinarë

Policia e Kosovës bashkë me Administratën Tatimore të Kosovës (ATK), kanë realizuar sot një aksion ku…

Ferizaj, e gjen kuleten me para, e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para të humbura. Në njoftimin e policisë…

Zyrtari i një banke deponon në BQK 2239 monedha të falsifikuara, nisin hetimet

Një zyrtar i një banke në Prishtinë ka deponuar në Bankën Qendrore të Kosovës 2 mijë…

BQK-ja me SMS informon qytetarët për qasjen në llogari bankare dhe pranimin e mjeteve në euro

Banka Qendrore e Kosovës (BQK) ka njoftuar se me anë të mesazheve telefonike, ka njoftuar qytetarët…

BQK: Mbi 180 mijë kartëmonedha prej 500 euro janë tërhequr nga qarkullimi

Banka Qendrore e Kosovës (BQK), ka njoftuar se numri i kartëmonedhave prej 500 euro të deponuara…