Memli Krasniqi në Vushtrri: Qeveria të marrë shembull nga qeverisja e mirë lokale e PDK-së

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka vizituar sot Komunën e Vushtrrisë, ku së…

Asamblisti i LDK-së në Vushtrri i bashkohet PDK-së

Asambleisti Behar Duraku edhe zyrtarisht nga sot do të jetë pjesë e Partisë Demokratike të Kosovës…

Lorik Maxhuni drejtor i ri për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale në Vushtrri

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Ferit Idrizi, sot ka emëruar Lorik Maxhunin drejtor i Drejtorisë për…

Idrizi në SHBA, takon Walker: Ishte edhe miku më i madh i shqiptarëve

Gjatë ditës së sotme, Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Ferit Idrizi përmes një postimi në Facebook…

Vushtrria shpall gjendje emergjente pas reshjeve të shiut

Komuna e Vushtrrisë ka shpallur gjendjen emergjente pas reshjeve të shiut. Këtë e ka bërë të…

Komuna e Vushtrrisë rinovon shkollën në fshatin Sumë

Komuna e Vushtrrisë ka rinovuar shkollën “Adem Voca” në fshatin Sumë. Me këtë rast, kreu i…

Ferit Idrizi në terren për të dëgjuar nevojat dhe hallet e qytetarëve vushtrrias

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Ferit Idrizi ka vazhduar vizitat e tij në terren. Idrizi sot…

Memli Krasniqi shkon në Vushtrri për t’i uruar suksese Ferit Idrizit

Pas Skenderajt, kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka shkuar në Vushtrri. Përmes një postimi në rrjete…

Ferit Idrizi e merr detyrën e kryetarit të Vushtrisë

Xhafer Tahiri në një ceremoni ia ka dorëzuar detyrën kryetarit të ri të Vushtrrisë, Ferit Idrizi.…