Mavraj flet pas vizitës në Hagë: Po mbahen nën shumë dryna, baca Jakup më tha nuk e di pse jam këtu

Gazetari Muhamet Mavraj ka shpalosur detaje për vizitën në Hagë tek ish-krerët e UÇK-së të cilën…

Prokuroria e Hagës dorëzon aktakuzën e ndryshuar ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit e Selimit

Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë, kanë njoftuar se bazuar në vendimet e gjyqtarit të…

Prokuroria e ndryshon aktakuzën kundër Thaçit e të tjerëve, s’kanë prova për krime në Ferizaj

Gjyqtari i Procedurës Paraprake të Gjykatës Speciale, Nicolas Guillou, ka miratuar kërkesën e Prokurorisë Speciale të…

Pacolli me ish-presidentët e Shqipërisë në Hagë, do të vizitojnë Thaçin dhe të tjerët

Kryetari i Aleancës Kosova e Re Behgjet Pacolli, së bashku me ish – presidentët e Shqipërisë…

Gjykata Speciale ia vazhdon paraburgimin Kadri Veselit

sh-kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselit, i është vazhduar paraburgimi në Hagë. Lajmi u bë…

Ish-presidentët e Shqipërisë në Hagë, Pacolli tregon pse s’e ftoi Vjosa Osmanin

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli thotë se nuk i është dërguar një ftesë kryetares aktuale të…

Protesta e PSD-së e detyron shefen e Dhomave të Specializuara ta organizojë aktivitetin online

Kryetarja e Dhomave të Specializuara, Ekaterina Trendafilova, nuk do ta mbajë aktivitetin e paralajmëruar për të…

Refuzohet ankesa e Kadri Veselit, Apeli thotë se anonimiteti i VPP-ve në këtë fazë të procedurës, s’i cenon të drejtat e të akuzuarve

Paneli i Apelit ka refuzuar ankesën e mbrojtjes së Kadri Veselit, të ushtruar ndaj vendimit të…

Vazhdon edhe sot seanca Calit

Sot do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafës, në Gjykatën…

Apeli merr vendim për ankesën e Thaçit lidhur me vazhdimin e paraburgimit

Gjykata e Apelit ka hedhur poshtë ankesën e Hashim Thaçit në lidhje me vazhdimin e paraburgimit…