LDK-ja nënshkruan koalicion parazgjedhor me PSHDK-në

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka nënshkruar koalicion parazgjedhor me Partinë Shqiptare Demokristiane të Kosovës (PSHDK),…

Krasniqi: Thirrja e PDK-së për shpërndarjen e Kuvendit nuk ka gjetur mbështetje

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka thënë të mërkurën se Kuvendi i…

LDK: Kurti të dorëhiqet, pastaj zgjedhje

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka njoftuar të mërkurën se në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm…

Gashi: Ka një koalicion mes PDK-së dhe VV-së

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka thënë se dorëheqja e…

LDK-ja për letrën e Krasniqit: Ia kemi kthyer përgjigjen ideatorit Albin Kurti

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka reaguar pas njoftimit të kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës…

Krasniqi letër Kurtit, Abdixhikut e Haradinajt, i fton për shpërndarje të Kuvendit deri më 29 maj

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka njoftuar se të enjten u ka…

Deputetja e PDK-së: Kemi kërkuar shpërndarjen e Kuvendit por janë kundër LDK-ja dhe AAK-ja

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ariana Musliu-Shoshi ka thënë se partia e saj ka…

Abdixhiku premton rritje enorme pagave: Koeficienti do të jetë 150 euro

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, u zotua në Pressing në T7 se nëse do të bëhet…

Abdixhiku godet PDK-në për takimin me Kurtin: Të majtët janë bërë bashkë – ju caktojeni datën, ne caktojmë festën

“Derisa të majtit bëhen bashkë, e kthehen në origjinë, ne shikojmë drejt hijes së trashëgimisë së…

Kica-Xhelili: LDK nuk shkon në tavolina ku bëhen pazare

Deputetja e LDK-së, Doarsa Kica-Xhelili, tha se LDK nuk shkon në tavolina ku bëhen pazare, duke…