Quint-i shpreh shqetësim për rrezik të përshkallëzimit apo dhunës në protesta

Shefat e misioneve të Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar, Shteteve të Bashkuara dhe Bashkimit Evropian…

Refuzimi i propozimit për mbajtjen e zgjedhjeve serbe në Kosovë, vendet e QUINT-it me deklaratë të përbashkët

Vendet e QUINT-it kanë reaguar sot lidhur me refuzimin e  Qeverisë së Kosovës për mbajtjen e…

Albin Kurti do të thërrasë seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit pas takimit me QUINT-in

Kryeministri Albin Kurti pas takimit me ambasadorët e QUINT-it në presidencë u deklarua shkurt para mediave…

Ambasadorët e QUINT-it takojnë Osmanin, Konjufcën e Kurtin

Ambasadorët e shteteve të QUINT-it bashkë me kryeministrin Kurti janë nisur drejt presidencës për takim me…

QUINT-i i kërkon Kurtit ta lejojë mbajtjen e referendumit serb në Kosovë

QUINT-i dhe Bashkimi Evropian i kanë bërë thirrje Qeverisë së Kosovës që t’i lejojë serbët në…