Sunny Hill Festival

Akuzat për shtyrje të zgjedhjeve, opozita i përgjigjet Kurtit: Ne jemi gati, kryeministri është në panik

Opozita i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti, i cili mbrëmë i ka kritikuar partitë opozitare për…

Kurti: Opozita nuk mund t’i shtyjë pafundësisht zgjedhjet

Në takim me strukturat e Lëvizjes Vetëvendosje, kreu i kësaj partie, Albin Kurti, iu ka kërkuar…

Për punëtorët e shtetit pagat rriten në verë, zgjdhjet në tetor?

Ish-shefi i kabinetit në qeverinë e Ramush Haradinaj, Avni Arifi, ka bëre një postim, ku ka…

Kurti pret fitore më të thellë në zgjedhjet e ardhshme

Kryeministri Albin Kurti është shprehur i bindur se në zgjedhjet e ardhshme partia e tij do…

PDK shprehu keqardhje për humbjen e mundësisë për zgjedhje, por çfarë tha kandidati për kryeministër lidhur me koalicionet

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), të enjten ka mbajtur mbledhje të Kryesisë, gjersa temë diskutimi ishin…

LDK: Kurti të dorëhiqet, pastaj zgjedhje

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka njoftuar të mërkurën se në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm…

Konjufca: Ditëve të fundit goxha janë zvogëluar gjasat për shpërndarje të Kuvendit

Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se ditëve të fundit janë zvogëluar shanset për shpërndarjen…

Haradinaj i kthen përgjigje Krasniqit: AAK nuk lëvizë nga qëndrimi, Qeveria të dorëhiqet ose shkarkohet

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj i është përgjigjur letrës së kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqit, i…

Gashi: Ka një koalicion mes PDK-së dhe VV-së

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka thënë se dorëheqja e…

Opozita sërish bën thirrje për dorëheqjen e kryeministrit dhe shpalljen e zgjedhjeve të reja

Partitë opozitare PDK, LDK e AAK kanë ripërsëritur kërkesën e tyre që vendi të shkoj në…