Krasniqi: Zgjedhjet në veri veç me peticion

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi tha se kërkesa për dorëheqjen e kryetarëve të…

Kurti tha se dëshiron ta mund dhe jo ta zhduk opozitën, vijnë reagimet e para nga PDK dhe AAK

Dy partitë opozitare, Partia Demokratike e Kosovës (PDK) dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), kanë…

Kurti: Nëse shkojmë në zgjedhje, zhduket opozita

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nëse shkohet në zgjedhje, atëherë zhduket opozita.  Kështu tha…

Borrell kërkon zgjedhje menjëherë në veri: Ne nuk mund të rrimë dhe të presim për krizat e tjera

Përfaqësuesi i Lartë, Josep Borrell ka bërë thirrje urgjente për zgjedhje në katër komunat veriore. Borrelli,…

Osmani: Jemi të gatshëm për organizimin e zgjedhjeve në veri, por s’ka shenja që Vuçiq do të heq dorë nga ndërhyrja

Presidentja Vjosa Osmani deklaroi se Kosova është e gatshme t’i mbajë zgjedhjet në katër komunat e…

Hoxhaj: Të mos blejmë kohë, të shkojmë në zgjedhje

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë që të mos blihet kohë por…

PDK: Qeveria po e thellon krizën politike dhe ekonomike, vendi ka nevojë për zgjedhje të parakohshme

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), ka mbajtur sot mbledhjen e përbashkët në mes të Kryesisë dhe…

Kryetari i Zubin Potokut: Nuk shoh kushte për zgjedhje të afërta, dorëheqjet janë më të dinjitetshme

Është miratuar udhëzimi administrativ përmes të cilit qytetarëve në katër komunat në veri të vendit përmes…

Atiq: Nuk jap dorëheqje

Ministria e Pushtetit dhe Administrimit Lokal, ka bërë të ditur se pas dy apo tri ditësh…

Publikohet Udhëzimi Administrativ për zgjedhjet në veri: Ja si mund të largohen kryetarët e komunave?

Zgjedhjet e reja në katër komunat në veri të vendit, Mitrovicë Veriore, Zubin Potok, Leposaviq dhe…