Shërohen 152 persona nga koronavirusi

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shëruar 152 persona nga koronavirusi, 10 pacientë kanë…

224 rastet e reja me COVID-19 vijnë nga këto qytete dhe fshatra të Kosovës

Gjatë 24 orëve në Kosovë janë konfirmuar 224 raste të reja me koronavirus, shkruan Gazeta Stop.…

Vdesin 10 persona nga koronavirusi në Kosovë

10 persona kanë vdekur gjatë 24 orëve të fundit si pasojë e infektimit me virusin COVID-19…

224 raste të reja me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar të premten, se në 24 orët e fundit…

Vdes nga koronavirusi vëllai i kryetarit të Rahovecit

Vëllai i kryetarit të Rahovecit, Smajl Latifaj ka ndërruar jetë pas infektimit me Covid-19. Lajmin e…

Hoti ngushëllon Ramën për vdekjen e nënës

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se me dhimbje e ka pranuar lajmin për ndarjen…

Zemaj në 15:00 nga Infektiva jep të dhënat e fundit për koronavirus

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, sot përmes një konference për media nga IKSHP do të bëjë…

Hoti për grumbullimet e mbrëmshme: Pas dy javësh do të kërkoni trajtim, spitalet nuk do të përballojnë

Kryeministri Avdullah Hoti sot ka folur për tubimet e mbrëmshme në disa qytete të Kosovës duke…

Pacolli: Ideja për një Qeveri me bazë të gjerë u keqkuptua dhe keqpërdor

Kryetari i partisë Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka thënë se ideja e tij për…

Vdes një grua në QKUK, familjarët pretendojnë se mjekët kishin faj, nuk i bëhet obduksioni

Një person ka raportuar në Polici se halla e tij ka vdekur si pasojë e trajtimit…