Haradinaj: Shtimi i pjesëtarëve të KFOR-it, dëshmon vendosmërinë e NATO-s se terrorizmi nuk kalon

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka komentuar sërish zhvillimet në veri,…

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radojiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Vila e Milan Radoiçiqit, e cila ditë më parë është bastisur nga policia e Kosovës, ka…

Ambasada e Gjermanisë: Kush ka pasaportën e Kosovës, nga 1 janari lëvizë pa viza në Shëngen

Ambasada e Gjermanisë në Kosovë përmes një njoftimi ka dhënë detaje lidhur me udhëtimin pa viza…

Biletat e “Trafikut Urban” nga sot mund të blihen me SMS

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se nga 1 tetori mund të blihet bileta e autobusit të…

Kurti: Sulmi terrorist ishte plan për aneksimin e veriut

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se bazuar në të gjetjet e Policisë së Kosovës, sulmi terrorist…

Pesë ushqime që kanë përmbajtje të nikotinës dhe mund t’u ndihmojnë ta lini duhanin

Heqja dorë nga nikotina është mjaft e vështirë. Veprimi i nikotinës në tru mund të ndikojë…

Horoskopi 2 tetor 2023

Demi Horoskopi thotë se pragmatizmi juaj do të theksohet nga situata ekonomike. Pasuria juaj më e madhe…

Media serbe për rolin e Radoiçiqit: Mjeshtër i jetës dhe vdekjes në veri të Kosovës

Vila e Milan Radoiçiqit, e cila ditë më parë është bastisur nga policia e Kosovës, ka…

Moti pjesërisht i vranët gjatë javës – këto do të jenë temperaturat

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë kësaj jave në Kosovë do të mbaj mot…

Derbi i Gjilanit i takon Dritës

Drita e ka fituar derbin lokal kundër Gjilanit. “Intelektualët” triumfuan me rezultat 2:0. Për epërsinë e…