Inspektorati i Punës për gjashtë muaj shqiptoi mbi 600 gjoba

Kryeinspektori i Punës, Hekuran Nikçi tha se gjatë periudhës janar-gusht të këtij viti kanë shqiptuar mbi…

Mustafa: Ekonomia po shënon normën më të ulët të rritjes në 10 vitet e fundit

Koordinatori i Departamentit për Financa në Kabinetin për Qeverisje të Mirë të PDK-së, Arben Mustafa, ka…

Lirohet nga paraburgimi kryeshefi i KEK-ut, Nagip Krasniqi

Është liruar nga paraburgimi kryeshefi i KEK-ut, Nagip Krasniqi. Kërkesa për lirim nga paraburgimi për Krasniqin…

Çohu: 60% e qytetarëve thonë se cilësia e derivateve të naftës nuk është aspak e mirë

Organizata për Demokraci, Anti-korrupsion dhe Dinjitet, Çohu! ka mbajtur konferencë për media në të cilën ka…

Vendimi i ri i Qeverisë: Të papunët do të punësohen në procesin e regjistrimit të popullsisë

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot propozim-vendimin e Ministrisë së Financave për shtimin e një mase…

Iniciohet seancë e jashtëzakonshme për koeficientin e pagave

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, tha se kjo…

AKB në Forumin e OBT-së e vetmja nga Kosova

Aleanca Kosovare e Bizneseve (AKB), e kryesuar nga Agim Shahini, kryetar dhe Lumnije Ajdini, drejtore menaxhuese…

OneFor, aplikacioni për shërbime financiare digjitale tashmë edhe në Kosovë

Kosova është destinacioni i radhës që OneFor e futi në hartën e shteteve krahas atyre të…

Murati: Mbi 16 mijë familje kanë aplikuar deri tash për subvencionim të faturave të rrymës

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka njoftuar se mbi 16 mijë familje kanë…

Shpërthen skandali i kompanisë “Pestova”-Një sasi e “Vipa Çips” del kancerogjen, Italia e heq nga tregu

Më 2 qershor të këtij viti, sistemi rapid i Bashkimit Evropian ka alarmuar Agjencinë e Ushqimit…