Dy të vdekur dhe 224 raste të reja me COVID-19


Ministria e Shëndetësisë njoftoi se dy persona vdiqën nga COVID-19 këtë të diel, e nga 942 testime, 224 rezultuan pozitivë.

Sipas MSH-së, gjatë 24 orëve të fundit u shëruan 867 pacientë, derisa u vaksinuan 7 persona.

Numri total i rasteve aktive është 3.191.