Horoskopi 14 korrik 2022

Dashi

Miku Dashi, me sheshin Venus-Neptun sot, mos u beso supozimeve të mendjes dhe përfundimeve të tua, duke u mbështetur vetëm në fjalët e mëdha dhe në idetë e tua, sepse do të zhgënjehesh. Emocioni i sotëm mposht logjikën tuaj, si rezultat i së cilës disa nga vendimet tuaja rezultojnë të gabuara.

Nëse jeni beqarë, mund të bini në sy për komunikimin tuaj simpatik, por gjatë flirtimit dhe mesazheve duhet të përpiqeni të mos besoni gjithçka që dëgjoni, veçanërisht nëse janë fjalë të mëdha. Nëse jeni të fejuar, sot duhet të shmangni keqkuptimet dhe pengesat në komunikimin me partnerin.

Në planin financiar mund të ketë disa shpenzime të papritura udhëtimi. Në karrierën tuaj, ju rishikoni disa situata dhe informacione dhe mundësisht të jeni pak më të stresuar.

Demi

Sot për shkak të Sheshit Venus-Neptun, ndjeni nevojën për të mbrojtur arritjet dhe vlerat tuaja. Mirë do të ishte të mos mbështeteni tek intuita juaj, duke u kthyer shpinën kritereve objektive dhe të vërtetave tokësore, sepse mund të shijoni zhgënjime.

Nëse jeni të fejuar sigurohuni që të jeni të sinqertë dhe të ndershëm me partnerin tuaj. Mos e merrni si të mirëqenë. Nëse jeni beqarë, mund të shijoni gëzimet e dashurisë, por pa i kaluar kufijtë e lejuar.

Në planin financiar do ketë shpenzime, humbje dhe presione dhe për më tepër në punë do ndiheni se nuk ju mjafton koha sot.

Binjakët

Kjo ditë mbron njerëzit që kanë këndvështrimin e tyre, ndaj nuk ka nevojë të kërkoni miratimin e të tjerëve. HBëj siç e sheh të arsyeshme, por mos shko përtej kufijve të asaj që është e lejuar. Në periudhën e zbehjes së hënës, trupi juaj është në gjendje t’i rezistojë sforcimit fizik. Megjithatë, është më mirë të zëvendësoni ushtrimet e forcës me joga ose shëtitje pa nxitim në ajër të pastër. Tani jeni aq aktiv për sa i përket komunikimit me seksin e kundërt, saqë çdo aventurë edhe më e çmendur është e mundur. Mos u besoni fakteve të paverifikuara, para se të bëni deklarata me zë të lartë, mendoni për pasojat e mundshme.

Gaforrja

Dita është e favorshme për komunikim dhe flirtim, ndaj mund të shpresoni për një njohje të këndshme. Ngjarjet e kësaj dite janë aq të paparashikueshme, saqë mund të humbisni lehtësisht kokën. Për Gaforret, mirëqenia familjare është tashmë në vend të parë, ndaj është e rëndësishme të luftoni tundimet. Mos nxitoni të njihni të metat tuaja, por mos e ekzagjeroni dinjitetin. Hiqni dorë nga paragjykimet, jetoni në harmoni me veten tuaj.

Luani

Kjo ditë nuk premton stabilitet, përkundrazi, ngjarjet e kësaj dite janë aq të luhatshme sa nuk duhen marrë seriozisht. Nëse nuk keni vendosur ende për preferencat tuaja, përfshihuni në zgjerimin e horizonteve. Është e mundur që ju të gjeni një burim shtesë të ardhurash. Megjithatë, mos nxitoni të largoheni nga vendi i mëparshëm i punës, mund të kombinoni disa aktivitete.

Virgjëresha

Mos kërkoni një përgjigje në sipërfaqe, do të jetë më mirë nëse i besoni zërit tuaj të brendshëm. Për të dashuruarit e Virgjëreshës, është koha për ndryshim. Është koha për takime dhe rrëfime romantike, do të viheni re dhe do të vlerësoheni. Natyrisht, do të keni punë të këndshme që lidhen me ndryshime në jetën tuaj personale. Yjet nuk e përjashtojnë mundësinë e një rimbushjeje të hershme në familje, të paktën përgatituni të diskutoni këtë çështje.

Peshorja

Kjo ditë premton shumë aventura, edhe nëse nuk keni nevojë për emocione. Prandaj, lini çdo shpresë që të ndikojë disi në atë që po ndodh, thjesht ecni përgjatë rrjedhës së jetës. Nën ndikimin e hënës tek Ujori, Peshorja e dashuruar është e aftë të përmbysë botën. Pavarësisht punësimit të fortë në punë dhe problemeve të përditshme, asgjë nuk mund t’ju largojë nga i dashuri juaj. Natyrisht, do t’ju duhet të flisni shumë për meritat tuaja. Në aspektin profesional, keni arritur lartësi të tilla që mund të shpresoni për përmirësim. Mos ngurroni të kujtoni meritat tuaja.

Akrepi

Kjo ditë mund të sjellë kaos dhe konfuzion në jetën tuaj. Ngjarjet e kësaj dite janë aq të paparashikueshme sa që çdo mospërputhje është e mundur, por askush nuk mund të fajësohet për këtë, e tillë është jeta. Nën ndikimin e hënës tek Ujori, njerëzit bëhen më të butë dhe më të sjellshëm. Angazhohuni në bamirësi dhe mos u ndalni vetëm në ndihmën materiale, mund të mbështesni një fjalë të mirë ose të jepni këshilla të dobishme. Yjet premtojnë përpjekjet lidhur me ardhjen e mysafirëve. Ndoshta nuk do t’ju duhet të rindërtoni orarin tuaj të punës, bëni gjithçka që është e mundur për t’i bërë të ftuarit të kënaqur.

Shigjetari

Kjo ditë do të zbukurojë jetën tuaj me ngjarje të ndritshme dhe emocione të paharrueshme. Mos keni frikë të sillni pak kaos dhe konfuzion në jetën tuaj, ndoshta, rrugë të reja do të hapen para jush. Tani Shigjetari mund të prishë marrëdhëniet me të dashurin për shkak të egoizmit. Yjet këshillojnë të prisni dhe të shihni qëndrimin. Nëse nuk jeni të sigurtë për ndjenjat tuaja ose keni frikë të hidhni poshtë, lini mënjanë çështjen e rimbushjes së familjes për një kohë të pacaktuar.

Bricjapi

Dita do t’ju shpërblejë me aftësinë për të qenë në vendin e duhur, në kohën e duhur. Jini të hapur për komunikim, mos ngurroni të shprehni mendimin tuaj dhe mos iu nënshtroni vështirësive. Nëse deri vonë dyshoni në suksesin tuaj me seksin e kundërt, mund të relaksoheni: fati është në anën tuaj. Nuk është ende koha për të pushuar. Ju nuk duhet të mbështeteni vetëm te fati, mosveprimi mund të çojë në faktin se ju mungon lumturia juaj.

Ujori

Do të ndodhin shumë ngjarje interesante dhe pa specifika. Sidoqoftë, përpiquni të merrni parasysh ndjenjat e të dashurve, mos i përfshini të gjithë përreth në çmendurinë e tyre. Besojini të dashurit tuaj, respektoni mendimin e tij dhe akoma më mirë, mbështetuni në të gjitha përpjekjet. Ndryshe, ndarja nuk mund të shmanget. Ajri i pastër dhe ndryshimi i peizazhit janë të nevojshëm për të gjithë, ndaj ftoni prindërit në vilë. Pyesni për shëndetin e tyre, ofroni ndihmë në zgjidhjen e problemeve shtëpiake. Tani gjithçka varet nga ju.

Peshqit

Në mjedisin tuaj familjar, duhet të përdorni patjetër logjikën, përulësinë dhe gjakftohtësinë tuaj.

Nëse jeni beqar, mos u tërhiqni nga një person nga e kaluara juaj romantike, të cilin e idealizoni dhe do ju lëndojë sërish. Nëse jeni të fejuar, thuani po romancës, emocioneve dhe butësisë, por jo ankimit dhe ankimit pa arsye.

Marrëdhëniet me partnerët kanë nevojë patjetër për qetësi dhe pjekuri. Gjithashtu, duhet të përmbaheni financiarisht, duke shmangur gabimet.