Një i vdekur dhe 618 raste të reja me COVID-19


Një person ka vdekur brenda 24 orëve të fundit në Kosovë, si pasojë e COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur të dielën se janë regjistruar edhe 618 raste të reja të infektimeve.

Numri i rasteve aktive në tërë Kosovën është 7.988.