Horoskopi 9 gusht 2022

Dashi

Sot të menaxhoni patjetër me qetësi dhe maturi disa situata që do të krijohen në shtëpi dhe në marrëdhëniet tuaja familjare, për të mos i ngarkuar problemet ekzistuese me tensione dhe këputje. Edhe nëse vijnë pengesa të reja, ju duhet t’i mbani ato të ulëta.

Një humor luftarak në mjedisin e punës dhe e gjithë kjo do t’ju prishë humorin dhe do t’ju acarojë. Jeni nën presion të madh financiar, sidomos nga shpenzimet e shtëpisë.

Demi 
 
Duhet t’i kushtoni vëmendje sjelljes tuaj në takime shoqërore, mesazhe, takime, biseda, marrëveshje, udhëtime, vozitje, por veçanërisht në marrëdhëniet me vëllezërit e motrat, të afërmit dhe fqinjët. Përveç kësaj, duhet të shmangni thashethemet për të mos ekspozuar veten.

Në fushën profesionale ruani gjakftohtësinë përballë qëndrimeve negative dhe kështu me siguri do të fitoni përshtypje dhe lëvdata të mira. Në planin financiar shmangni nënshkrimet, kontratat dhe marrëveshjet sot.

Nevoja juaj për të mbrojtur blerjet tuaja dhe për të ruajtur vlerat tuaja personale mund t’ju çojë në rrugë të gabuar. Disa situata dhe rrethana do i kërcënojnë sot dhe do ndiheni të pasigurt. Gjithsesi, ruani qetësinë.
Shumë synime financiare nuk do të përmbushen, pasi ju shpenzoni në mënyrë të pamatur dhe i menaxhoni paratë tuaja në mënyrë të gabuar. Profesionalisht jeni mjaft kërkues, sidomos pas disa diskutimeve me kolegët.


Gaforrja 

Kundërshtimi i sotëm Venus-Pluton mund t’ju sjellë humbje, nëse nuk jeni të kujdesshëm dhe nuk frenoni lakminë, egoizmin dhe kërkesat tuaja. Mos e teproni, pa llogaritur se kur të tërhiqeni, sepse pasojat do të jenë veçanërisht shqetësuese.

Një ditë stresuese për biznesin tuaj sot. Mundohuni të mos bëni gabime, sepse patjetër do të ketë humbje. Në planin financiar shmangni shpenzimet e panevojshme.

Luani 

Rriten fobitë, reflektimet e brendshme, armiqësitë dhe ankthet e fshehura. Mos dëgjoni intuitën tuaj sot. Përkundrazi, sigurohuni që të përdorni logjikën dhe përvojat tuaja të deritanishme përpara se të merrni vendime të rëndësishme.

Sigurohuni që të ruani gjakftohtësinë tuaj, në konfrontimet e mundshme kolegjiale. Në planin financiar sot ka mjaft probleme dhe kjo është një nga arsyet kryesore që jeni të stresuar.

Virgjëresha

Do të përqendrojë interesin tuaj në miqësitë tuaja, si dhe në grupet shoqërore ku bëni pjesë. Edhe nëse disa situata ju shtyjnë në ekstreme, duhet të qëndroni të qetë dhe të mos tregoheni spontane dhe agresive, sepse do të detyroheni të rishikoni miqësi të rëndësishme.

Në fushën e punës nuk i njeh gabimet, ndaj i përsërit. Në planin financiar jeni tërhequr në lëvizje dhe teprime të gabuara që do të sjellin humbje.

Peshorja

Duhet të jeni patjetër të kujdesshëm sot. Zbulohen konkurrentët dhe armiqtë e fshehur që ju kanë zili dhe janë xhelozë për sukseset tuaja dhe ndjenja e intrigës është e dhënë. Mundohuni patjetër, që imazhi juaj i mirë shoqëror dhe reputacioni juaj të mos lëkundet.

Nëse jeni beqarë, edhe nëse personi që ju intereson ju afrohet përmes ambientit të punës, mos e ngatërroni dashurinë me punën, sot, sepse nuk do ju dalë mirë.

Në fushën e punës dhe parave do të ketë zbulime, të cilat do të shkaktojnë humbje, ndaj kushtojini vëmendje mënyrës së komunikimit dhe veçanërisht marrëveshjeve tuaja.

Akrepi

Duhet të jeni shumë të kujdesshëm. Ndaj nëse po planifikoni një udhëtim apo një dalje sot, duhet të jeni plotësisht të organizuar, por edhe të përgatitur për pengesa, në mënyrë që të mos ketë shtyrje dhe vonesa.

Në fushën e punës bëni shumë gabime, për shkak të vetëbesimit të tepërt dhe optimizmit të tepërt. Në planin financiar jeni të detyruar të ndryshoni strategjinë tuaj për një qëllim të caktuar.

Shigjetari

Mund të ndiheni të rraskapitur për shkak të disa rrethanave dhe detyrave që vijnë tani. Do të dëshironi t’i jepni fund çdo problemi, duke e nisur sërish nga e para, duke organizuar më mirë detyrimet tuaja.

Nëse prisni një zhvillim specifik, këtë herë në sektorin e punës apo financiar, gjërat do të ecin ndryshe nga sa prisnit.

Bricjapi

Dita mund të sjellë përçarje serioze në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale. Nëse nuk jeni të ftohtë dhe të logjikshëm, situata të caktuara do të sjellin një atmosferë shpërthyese në atmosferë dhe do t’ju vënë në një pozitë të vështirë, prandaj përmbahuni sa më shumë.

Sot në karrierë, marrëdhëniet kolegjiale dhe bashkëpunimet e rëndësishme janë tronditur, nëse nuk vëreni reagime. Në planin financiar shpenzoni shumë për të tjerët dhe jo për veten tuaj.

Ujori

Çështjet e pazgjidhura të përditshmërisë kërkojnë përpunim të menjëhershëm dhe janë gjithashtu ato që do të monopolizojnë interesin tuaj sot.

Nëse jeni beqarë do ketë një interesim dashurie nga një person nëpërmjet punës, por më mirë mos u ekspozoni.

Problemet do lindin në fushën profesionale dhe mund t’ju duhet të luftoni sot për t’i rregulluar ato. Në planin financiar nuk do ketë ndonjë ndryshim të veçantë, përveç atyre që tashmë i prisni.