Sunny Hill Festival

Robin Krasniqi sqaron se përse fitoi ndaj Nadjib Mohammedit

Robin Krasniqi është munduar t’iu sqarojë të gjithëve arsyet që çuan në triumfin e tij mbrëmë ndaj Nadjib Mohammedi.

Boksieri nga Juniku triumfoi në raundin e nëntë ndaj algjerianit që përfaqëson Francën, pasi ky i fundit u diskualifikua për goditje të parregullta.

Përmes një postimi në Facebook, Robini është munduar t’iu sqarojë të gjithëve se përse u mor vendimi dhe e gjithë situata e krijuar.

Më poshtë mund ta lexoni reagimin e tij të plotë (pa ndërhyrje):

Robin Krasniqi fiton në ndeshjen e 60-të peofesionale duke skualifikuar kundërshtarin në raundin e 9-të.

SHI, BULLIMET dhe VETËTINA:

Prishtina ishte duke shijuar mot të mrekullueshëm veror disa ditë dhe javë më parë, përveç natës së luftimit të datës 5. Në gusht, retë u rrokullisën mbi qytet dhe pak para fillimit të ngjarjes, shiu i dendur dhe bubullimat filluan pothuajse të anulonin natën e ndeshjes dhe mijëra tifozë nuk mundën të hynin në stadium për shkak të motit.

Policia dhe forcat e sigurisë pastruan stadiumin me një orë vonesë pasi shumë njerëz po ktheheshin sërish në shtëpi, megjithatë organizatorët nuk u dorëzuan dhe e shfrytëzuan maksimalisht.

Tifozët që tashmë kishin marshuar, shkuan në zonën e mbuluar dhe për shkak se aty nuk mund të futeshin të gjithë, forcat e sigurisë nuk lanë më tifozë të hynin.

Luftimet u zhvilluan të gjitha, me gjithë vështirësitë e motit dhe në fund Robin Krasniqi u kurorëzua me fitore. Fitore në betejën e 60-të profesionale. Kundërshtari u skualifikua në raundin e 9-të sepse ishte penalizuar disa herë për goditje të paligjshme me zbritje pikësh, por nuk mësoi asgjë prej saj. Robin lëshoi goditjet e qarta si dhe disa goditje me ndikim në luftë dhe kështu ishte tashmë në krye të tabelës së rezultateve, megjithatë ishte shumë keq që kundërshtari boksoi aq i papastër.