Tahiri: Kapërcimi më i madh i Kurtit – Asociacioni me kompetenca paralele me Republikën

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, derisa është deklaruar për themelimin…

Tahiri me kritika për pushtetin: E pamundshme me bashkëpunu me të

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, ka akuzuar pushtetin, duke thënë se është i…

Tahiri: Ka kryer shkelje, presidentja Osmani mund të shkojë në shtëpi

Shefi i grupit parlamentar të PDK-së Abelard Tahiri tha se janë duke e analizuar vendimin e…

PDK: Marrim pjesë në seancë por s’votojmë ligje as marrëveshje ndërkombëtare

Partia Demokratike e Kosovës (PDK). do të marr pjesë në seancën e sotme të Kuvendit të…

Krasniqi, Ismaili dhe Tahiri udhëtojnë për në Hagë për të parë nga afër procesin gjyqësor ndaj ish-krerëve UÇK-së

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka shkuar në Hagë bashkë me Uran Ismailin…

Përplasje me opozitën, Kurti: Pajtohem për seancë të mbyllur kur kemi deputetë që flasin pa lidhje

Po vazhdon debati në Kuvendin e Kosovës lidhur me situatën në veri, derisa pati sërish një…

Kurti, Abelard Tahirit: Mjaft më, deputeti më shurdhues

Kryeministri Albin Kurti e ka quajtur deputetin e PDK-së, Abelard Tahirin, “deputetin më shurdhues” në kuvend.…

Veterani i drejtohet Abelard Tahirit: Mos rrej, me të ardh keq e kishe kry ma herët këtë punë

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri u tha veteranëve që po protestojnë se nuk…

Ndërpritet seanca, Abelard Tahiri këput mikrofonin në Kuvend

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës dhe Aleancës për Ardhmërinë…

Tahiri: ZRRE të zbatoj vendimin e Gjykatës për pezullimin e rritjes së çmimit të energjisë, në të kundërtën bëjnë vepër penale

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri në një konferencë për media…