Mustafa: Kurti po i sjell në gisht analfabetët funksionalë, askush s’po pyet se çfarë po punon

sh-kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se para se “të ndërrohet kryeministri i Kosovës, Albin…

Konjufca: Qe dora, bravo Isa Mustafës për letrën e Mogherinit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca, ka folur për letrën garantuese të ish-përfaqësueses së Lartë…

Mustafa, Presidentes Osmani: Pika e 7-të e planit evropian a është në përputhje me Kushtetutën?

Ish-kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, ka folur rreth planit evropian që u diskutua të hënën në…

Vjosa Osmani e Albin Kurti na lanë pa viza në vitin 2016, po na lënë edhe tani

Ish-kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka fajësuar presidenten Vjosa Omani dhe kryeministrin Albin Kurti, për mosliberalizimin…

Isa Mustafa: Qeveria aktuale po e dëmton shtetin e Kosovës

Ish-kryeministri i vendit Isa Mustafa, ka pohuar se qeveria aktuale me mos veprim po e dëmton…

Isa Mustafa: Kurti ta bëjë marrëveshjen ose të lëshojë rrugë

Ish-kryeministri i Kosovës dhe ish-kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, në një lidhje direkte në “Frontal” të…

Isa Mustafa kërkon nga LDK-ja rrëzimin e Kurtit

Pavarësisht miqësisë së dikurshme, Isa Mustafën nuk po e kënaq lidershipi i Lumir Abdixhikut. Ish-kryeministri, thotë…